„Podłoga pełna prozy” w Informatorium Miejskiej Biblioteki Publicznej

2018-11-15

W październiku mieliśmy przyjemność gościć Panów Marka Maliszewskiego i Adama Palucha, którzy podzielili się z nami wrażeniami, filmem i klimatycznymi zdjęciami z podróży na tereny skażone po awarii elektrowni jądrowej w 1986 roku w Czarnobylu na Ukrainie. Dziś zapraszamy do odwiedzin w naszym dziale, gdzie na jednej ze ścian zawisł fotoobraz autorstwa Adama Palucha, przedstawiający wnętrze opuszczonej biblioteki w domu kultury „Energetyk” w miejscowości Prypeć na Ukrainie, ok. 8 kilometrów od Czarnobyla. Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za piękny, pełen wymowy prezent i dedykację: „Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej w podziękowaniu… Za wspaniałe spotkanie za wrażliwość na wystawę i za wszystkie zagięte rogi książek jakie mi się przydarzyły przez te wszystkie lata kiedy byłem waszym zadowolonym czytelnikiem”

.