Akademia Przyszłości w Miejskiej Bibliotece Publicznej

2018-11-20

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej nawiązała współpracę z Akademią Przyszłości w Białej Podlaskiej. Została zaproszona do współorganizacji wydarzeń związanych z inauguracją roku szkolnego, szkoleń i wdrożeń dla wolontariuszy „Gali Sukcesów”. Zobowiązaliśmy się raz w miesiącu przeprowadzić zajęcia dla młodzieży, podopiecznych fundacji. Do tej pory w Czytelni Głównej odbyły się cztery spotkania: dwa szkolenia dla wolontariuszy, oraz dwie lekcje biblioteczne.

Pierwsza związana tematycznie z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w czasie której uczestnicy zdobyli dużo informacji o naszych Narodowych Symbolach, o patriotyzmie. Każdy z biorących udział w lekcji dostał  w prezencie kokardę narodową przygotowaną na spotkanie. Po części teoretycznej przyszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, młodzież wraz z wolontariuszami Akademii Przyszłości wzięła udział w quizie Kahoot.  Jak zawsze forma ta spotkała się  z żywym zainteresowaniem, dowodząc tym samym, że  zdrowa rywalizacja  jest motorem napędowym na wielu płaszczyznach. Drugi temat zajęć skupiał się wokół zasad savoir vivre. Uczestnicy mieli za zadanie odegrać kilka scenek z życia wziętych, które często sprawiają kłopoty wszystkim, chcącym uchodzić  za „dobrze wychowanych”. Spotkanie zakończyło się interaktywną zabawą z quizem Kahoot, która miała za zadanie sprawdzenie zdobytej wiedzy. Pracownicy MBP uczestniczyli również w inauguracji roku szkolnego bialskiego oddziału Akademii Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.