Akcja charytatywna Dzieci dla Dzieci

2018-01-16

Dobiegła końca jubileuszowa X edycja Akcji Charytatywnej organizowanej przez Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Podsumowując- w grudniu, zbieraliśmy książki i zabawki dla wychowanków Domu Dziecka w Komarnie. Zgodnie z sugestią Pana Piotra Malesy, dyrektora Domu Dziecka, część książek i zabawek trafiła także do Punktu Przedszkolnego i szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym.

W naszej akcji pomogli nam:

Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Samorząd Uczniowski szkoły Podstawowej nr 6, Niepubliczne Przedszkole im. Przyjaciół Kubusia Puchatka przy ul. Kolejowej, Przedszkole Samorządowe nr 14, Kl. 0 z Panią Zofią Turską ze Szkoły Podstawowej nr 6, Dzieci ze Świetlicy Szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 z Panią Agnieszką Dzyr-Jakubiec, oraz: Victoria Ajziuk ,Ewa Kijora, Aneta Kropiwiec, Hanna Łazowska, Sylwia Ciesielska-Olichwiruk, Marek Wydra, Zuzanna Gładoch, Anna Osypiuk, Joanna Wołosz, Maja Tekielak, Aleksandra Puchacz oraz wielu innych, świętych Mikołajów występujących incognito.

Oprócz książek dzieci przynosiły także pluszaki i inne zabawki, puzzle oraz gry planszowe. Wszystkie książeczki opatrzone zostały stosownymi naklejkami, informującymi o tym, że fundatorami są czytelnicy naszej Biblioteki. Starannie zapakowane paczki dostarczyliśmy i przekazaliśmy na ręce Pana Piotra Malesy i Pana Sławomira Adacha. Wszystkie szkoły i przedszkola w których zbierano książki otrzymają od nas dyplomy, zaś nauczyciele będący koordynatorami zbiórki pamiątkowe podziękowania. Również w tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji  i jak zawsze zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej zbiórce. Więcej zobaczyć można w naszej galerii.