• Szanowni Czytelnicy,

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO)

2018-12-16

W sobotę 8 grudnia w Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty druku 3D. Wydarzenie to zorganizowane zostało w ramach działającego od niedawna w placówce Klubu Kreatywności "BiblioTECH". Jego tematem było projektowanie ozdób choinkowych. Uczestnicy zapoznani zostali z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego rodzaju druku oraz poznali budowę i zasadę działania drukarki 3D. Kolejnym etapem warsztatów było zapoznanie uczestników z bezpłatnym narzędziem służącym do modelowania 3D w przeglądarce internetowej - Tinkercad. Jego interfejs opiera się o podstawowe kształty takie jak walce, kule czy piramidy i pozwala na dowolne operowanie nimi. Oprócz omówienia poszczególnych funkcji tego rozwiązania, uczestnicy zapoznani zostali z przykładowym sposobem wykonania takich przedmiotów jak: bombka, choinka, mikołaj. Wszystko to miało na celu ułatwić im przygotowanie swoich projektów.

2018-12-13

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła Artura Arteckiego, pułkownika rezerwy a obecnie nauczyciela w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Nie było to pierwsza jego wizyta. Wcześniej opowiadał nam o książkach, których jest autorem oraz o pełnieniu pokojowej misji ONZ w Libanie. Tym razem chodziło o podróż do Nepalu, mającą być spełnieniem dawnych marzeń. W planach było podejście pod Mount Everest – najwyższą górę świata.

2018-12-13

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 odbyła się promocja książek „Podlaskie drogi do niepodległości” oraz „Całujcie mię wszyscy w…” W spotkaniu uczestniczyli współautorzy: Ilona Nestorowicz, Joanna Omieciuch i Artur Ziontek. „Podlaskie drogi do niepodległości” to antologia tekstów aż 17-stu autorów. Jedną z nich była właśnie Joanna Omieciuch, która pisała o pielgrzymowaniu jako o sposobie wyrażania swojej tożsamości przez mieszkańców Południowego Podlasia żyjących w czasie rozbiorów. Jej wystąpienie ilustrowane było prezentacja multimedialną. Ilona Nestorowicz, która jest bialczanką, opowiadała publiczności o życiu Stefana Kosińskiego, brzuchomówcy, bohatera książki „Całujcie mię wszyscy w…”.

2018-12-12

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Białej Podlaskiej gorąco zaprasza  14 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 na spotkanie i wystawę  poświęconą obchodom piętnastolecia bialskiej grupy rekonstrukcji historycznej „Fortis”. Członkowie grupy przybliżą gościom zagadnienie współczesnej rekonstrukcji historycznej, zapoznają z historią swojej grupy oraz przedstawią najciekawsze aspekty swojej pasji. Na wystawie zaprezentujemy zbiory książkowe biblioteki dotyczące okresu wypraw krzyżowych, kolekcję zdjęć uwieczniających wydarzenia z życia grupy oraz liczne przedmioty będące replikami średniowiecznych obiektów. Będzie można dzięki temu z bliska przyjrzeć się zarówno uzbrojeniu zaczepnemu, pancerzom oraz przedmiotom codziennego użytku niezbędnym do przetrwania w  XIII wieku, czasie krucjat i rozbicia dzielnicowego. Czekamy na Państwa w Miejskiej Bibliotece Publicznej,  Dział Wiedzy o Regionie, I piętro, ul. Warszawska 12 a.  Serdecznie zapraszamy.

2018-12-11

Możliwości celebrowania wyjątkowego, grudniowego okresu jest wiele, warto spędzić ten czas razem z Barwną. W Grudniowych Atrakcjach Barwnej mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Barwna w godzinach jej otwarcia zaprasza do wspólnego tworzenia łańcucha choinkowego, który ozdobi biblioteczną choinkę. Niebywale atrakcyjnie zapowiadają  się  świąteczne rodzinne warsztaty artystyczne.  W sobotę 15 grudnia w godzinach 11.00 – 13.00. czytelnicy będą mogli wykonać oryginalne ozdoby choinkowe.  Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny i bez zapisów. Więcej informacji o akcjach organizowanych przez Barwną możecie Państwo uzyskać pod numerem telefonu 83 341 64 53 lub Facebooku biblioteki Barwnej.