• Szanowni Czytelnicy, informujemy, iż od 6 lutego 2020 r. Dział Wiedzy o Regionie oraz Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej będą nieczynne do odwołania z powodu reorganizacji. Za utrudnienia przepraszamy.

2020-02-18

Szanowni Czytelnicy, w imieniu prezydenta Michała Litwiniuka zapraszam na koncert Piotra Arseniuka, dwukrotnego stypendysty Prezydenta Miasta Biała Podlaska, który nagrał wyjątkową płytę z muzyka organową. Koncert odbędzie się 23 lutego o godz. 18.00 w kościele parafii pw. Chrystusa Miłosiernego. Organizując ten koncert, Prezydent Miasta Biała Podlaska chce wspomóc promocję tego wyjątkowego wydawnictwa muzycznego. Mecenat artystyczny nad wydarzeniem objął Podlaski Kwartalnik Kulturalny, który inauguruje tym samym nowy kierunek swojej działalności.

2020-02-18

Na "kocie" spotkanie w Filii nr 1 zaproszone zostały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 6 oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 7. Tematem spotkań były koty w literaturze dziecięcej. Dzieci przy okazji poznały historię kotów i ich zwyczaje. Wesołym akcentem zajęć były zabawy, piosenki oraz prace plastyczne. Młodzi uczestnicy spotkań uznali Dzień Kota za bardzo sympatyczne święto.

2020-02-18

Młody czytelniku! Zaplanuj trochę wolnego czasu i przyjdź koniecznie w najbliższy piątek do Barwnej. Nie będziesz tego żałował. Poznasz nowych znajomych. A może dowiesz się czegoś ciekawego o literaturze widzianej „kobiecym okiem”. Nawet jeśli przeczytasz tylko kilka stron. Wszyscy młodzi miłośnicy książek mile widziani 21 lutego o godz. 16.00 na najbliższym spotkaniu „Księgołapa”. Zapraszamy do Barwnej!

2020-02-17

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 zorganizował spotkanie autorskie z pochodzącą z Terespola pisarką – Ewą Bagłaj, promujące jej najnowsza książkę „Michael Jackson. Księżycowym korkiem do gwiazd”. Jest to połączenie biografii słynnego piosenkarza z poradnikiem motywacyjnym.  Autorka przeanalizowała, w oparciu o wiarygodne źródła, drogę twórczą i życiową legendarnego króla popu, w tym kontrowersje i oskarżenia, które mu towarzyszyły. Autorka przekonuje też, że każdy z nas może skorzystać z doświadczeń Jacksona, aby rozwinąć własny potencjał i kreatywność, bez względu na to, czym się zajmuje.

2020-02-12

W każdą sobotę o godzinie 12.00 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” zaprasza do spędzenia czasu na wspólnym głośnym czytaniu. W tym tygodniu naszym gościem będzie Krzysztof Kowaluk – dziadek Frania. Pamiętajmy, że głośne czytanie buduje więź między rodzicem i dzieckiem, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka, rozwija wyobraźnię, uczy języka i jest wspaniałą przygodą. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do rodzinnego i aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.