• Szanowni Czytelnicy,

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO).

2019-12-12

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej miała przyjemność po raz pierwszy gościć w swoich progach 3-4-latki z Krainy Uśmiechu, 3-4–latki z Przedszkola nr 14, 3-4-latki z Akademii Przedszkolaka, Klasy 1-3 Zespołu Szkół Specjalnych, 3-4-latkiz Przedszkola U Cioci Marchewki oraz 3-4 –latki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 6. Staraliśmy się pokazać wszystkim dzieciom jak rozmaite książeczki mamy w naszej bibliotece, czytaliśmy naszym zdaniem najbardziej interesujące opowiadania oraz prowadziliśmy kreatywne działania plastyczne. Dzieci obiecały, że będą nas odwiedzały systematycznie, zarówno w grupach jak też z rodzicami.

2019-12-11

Mikołaj nigdy nie zapomina o swoich najmłodszych czytelnikach i dlatego też 7 grudnia na specjalne zaproszenie Prezydenta Miasta Pana Michała Litwiniuka przybył do Biblioteki Barwnej i Multicentrum. Uczestnicy spotkania wysłuchali wystąpienia zespołu Fletnie Pana, wykonali pamiątkowe eko świąteczne ozdoby, stworzyli niepowtarzalne bombki, wzięli udział w świątecznej zabawie z robotem Dash i kodami QR oraz w kodowaniu na dywanie. Najmłodsi czytelnicy zostali uhonorowani przez Prezydenta Miasta oraz dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej dr. Pawła Borka pamiątkowymi dyplomami za udział w akcji „Mała Książka- Wielki Człowiek”. Największą atrakcją było spotkanie ze św. Mikołajem, który odpowiedział na pytania dzieci, a na koniec rozdał słodkie upominki.

2019-12-10

Na grudniowym Dyskusyjnym Klubie Książki, omawialiśmy książkę Szczepana Twardocha pt. ”Królestwo”. Była to kontynuacja słynnej już książki „Król”, wydanej w 2016 r. „Królestwo” to świetnie napisana powieść, o tożsamości, o skomplikowanej naturze człowieka. Kim był Żyd? Nasz sąsiad - obywatel Polski. W tym kontekście jak trudne i skomplikowane może być stwierdzenie, że na wojnie ginęli Polacy i Żydzi.  Autor fenomenalnym językiem opisuje czasy, gdzie każdy walczył o przeżycie, o kromkę chleba. Bardzo trudna książka, dająca do myślenia, żeby nie zamykać oczu na sprawy ważne i wartościowe. Na następnym Dyskusyjnym Klubie Książki, wyjątkowo we wtorek, 7 stycznia o godzinie 17.00, będziemy omawiać najnowsze dzieło Michaela Houellebecqa pt. ”Serotonina”. Serdecznie zapraszamy!

2019-12-10

Na początku grudnia w naszej bibliotece odbyło się mikołajkowe spotkanie literacko – plastyczne. Odwiedziły nas dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 9. Uczniowie wysłuchali opowieści o świętym Mikołaju, zapoznali się z literaturą o tematyce świątecznej. W części plastycznej zajęć dzieci wykonały postać Mikołaja z tekturowych talerzyków i napisały list z prośbą o wymarzone prezenty. Na zakończenie spotkania nasi goście otrzymali słodkie upominki – czekoladowe mikołaje.

2019-12-06

Włączając się w obchody Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano internetowy konkurs wiedzy skierowany do mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Konkurs trwał od 1 maja do 30 listopada 2019 r. Zadanie konkursowe polegało na odpowiedzeniu na 10 pytań testowych w formularzu zamieszczonym na stronie MBP oraz na opisaniu tradycji kontynuowanej w rodzinach po dziś dzień.