2020-12-04

Na grudniowym Dyskusyjnym Klubie Książki było jak zwykle świątecznie. Ponieważ święta Bożego Narodzenia za pasem, to każde takie spotkanie, to święto książki, kultury. Klubowicze jak święci Mikołaje dzielili się takimi mały prezentami, czyli refleksjami na temat książek, które czytali  w czasie drugiego lockdownu i co mają zamiar czytać w zimowe dni. Polecano różne  książki, począwszy od baśni Braci Grimm (starej wersji), literatury popularnonaukowej o tym: jak zmieniać i jak zmieniają się miasta, a kończąc na felietonach Masłowskiej. Dyskutowaliśmy też o Harukim Murakamim i współczesnych kryminałach.

Następne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, odbędzie się wirtualnie, 5 stycznia 2021 roku o godzinie 16:30. Tematem spotkania będzie twórczość Stanisława Lema.

Serdecznie zapraszamy!

2020-12-04

Filia nr 3 zaprasza na świąteczną edycje zrób to sam czyli DIY pt. „Pomysły na prezenty mikołajkowe”. W przygotowanym filmiku zaprezentujemy 3 proste pomysły na niedrogie upominki. Zapewne wszystko czego potrzebujecie macie już w domu. Więc zapraszamy do świetnej zabawy i wykonania prezentów. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=pGksYkaAJ4g&feature=youtu.be

2020-12-02

Romans Stefana Żeromskiego z Heleną Radziszewską znany jest powszechnie wszystkim miłośnikom twórczości autora „Popiołów”. Płomienne uczucia bez żadnych ograniczeń opisywał młody pisarz w swoich „Dziennikach”. Helena była powodem, dla którego Żeromski bywał w Białej Podlaskiej. Mówił o niej „ukochana Cioteczka” była bowiem młodszą siostrą macochy Stefana (Antoniny Zeitheim). Dzienniki Żeromskiego są dla nas szczególnie interesujące nie tylko ze względu na sławnego pisarza ale i na rodzinę Radziszewskich i ich przodków.

2020-12-01

Długie wieczory to fantastyczny czas na książkę. Tylko jaką? Pracownicy biblioteki recenzują ciekawą literaturę godną polecenia. W każdy wtorek prezentować będziemy książki, które możecie odnaleźć w naszej bibliotece i które warto przeczytać. Zaczynamy już dziś od książek: „Pianie kogutów, płacz psów” Wojciecha Tochmana oraz "Oczami radzieckiej zabawki" Konstantego Usenko.

2020-11-30

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Mlodzieży nakręciła nas na czytanie książek Wojciecha Widłaka. Polecamy spotkanie z autorem znanej serii książek o "Panu Kuleczce", która oczarowała młodych czytelników. Wojeciech Widłak - polski pisarz tworzący książki dla dzieci, autor takich bestsellerów jak „Pan Kuleczka” (we współpracy z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską), „Wesoły Ryjek”, „Marta i ufoludek” czy serii „Podręcznych nieporadników”. Za swą twórczość otrzymał główne nagrody w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" Komitetu Ochrony Praw Dziecka 2010 i 2011, Pióro Fredry 2011, nagrodę Guliwer w krainie Liliputów 2013 i PEGAZIKA 2016 w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży”Tworzy także teksty edukacyjne do podręczników.
    Autora charakteryzuje czarny melonik oraz towarzystwo bohaterów swoich książek. Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=myQnQgZIZPg