2020-05-22

  Szanowni Czytelnicy, informujemy o przedłużenie abonamentu na multimedia, które znajdują się w bibliotece "Barwnej" o czas zamknięcia naszej instytucji kultury spowodowany wprowadzeniem stanu epidemiologicznego w Polsce. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 83 341 64 53

  2020-05-21
  W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy na spotkanie autorskie on-line z Igorem Sokołowskim – dziennikarzem, reportażystą, autorem książek „Spokojnie to tylko Rosja” i „Białoruś dla początkujących”. Spotkanie odbędzie się 28 maja 2020 r. o godzinie 18.00 na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej pod adresem: https://www.facebook.com/mbpbialapodlaska/.

   

  2020-05-21

  W Bialskiej Bibliotece Cyfrowej dostępnej online na stronie naszej biblioteki publikujemy przede wszystkim różnego typu dokumenty związane tematycznie z Białą Podlaską i południowym Podlasiem, ale nie tylko. Stworzyliśmy także kolekcję "Dziedzictwo kulturowe". Jakie dokumenty w niej prezentujemy? Są to przede wszystkim wartościowe historycznie książki, czasopisma i druki ulotne polskie i zagraniczne, a wśród nich te najcenniejsze,  nazywane starodrukami.

  2020-05-20

  W Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym można znaleźć wiele opowieści o naszych małych ojczyznach, historii wsi i miasteczek południowego Podlasia. Dziś prezentujemy Państwu historię jednej z najstarszych wsi naszego regionu. Legenda głosi, że wieś założono już w czasach Bolesława Chrobrego, kiedy ten wyprawiał się zbrojnie na Kijów.  Historycy nie są w stanie tego potwierdzić, ale zgodnie uznają, że początki dziejów tej miejscowości sięgać mogą XIV w. Poznajcie historię królewskiej wsi Kijowiec, która ukazała się w 2 numerze kwartalnika w 1992 roku.

  2020-05-18

  W ramach Tygodnia Bibliotek mieliśmy przyjemność gościć znaną bialczankę, laureatkę wielu konkursów literackich, autorkę najnowszej powieści „Podróże serc" - Agnieszkę Panasiuk. Spotkanie autorskie odbyło się na fanpage’u biblioteki, dzięki czemu czytelnicy mogli aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu zadając autorce wiele pytań. „Podróże serc" to książka nie tylko o miłości i poszukiwaniach, to także pozycja dla miłośników historii i walorów turystycznych Podlasia. To pozycja, która potrafi przenieść czytelnika w czasie i jest przepełniona wielorakimi emocjami. Więcej o książce i kulisach powstawania powieści znajdą Państwo pod adresem: zobacz tutaj.