• Szanowni Czytelnicy,

25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).

W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z "Klauzulą obowiązku czytelnika od 25 maja 2018 roku" oraz "Informacją o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej", znajdujących się na stronie BIP (w zakładce RODO).

2019-10-22

Na październikowym Dyskusyjnym Klubie książki, omawialiśmy twórczość: Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Poezja „wielkiej trójki „ sprowokowała do bardzo gorącej dyskusji.  Ta poezja nigdy się nie zestarzeje, mimo trudnych czasów dla tej formy artyzmu.  Po spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie z Martą Ewą Romaneczko, poetką, lingwistką, blogerką, podróżniczką. Pani Marta zaprezentowała przedpremierowo wiersze z jej debiutanckiego tomiku pt. „Ślizg po banale”, który będzie wydany nakładem korporacji  Ha!art w listopadzie 2019r. Oba wydarzenia odbyły się w ramach XXXV Podlaskich Spotkań Literackich.

2019-10-21

Pracownicy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki mieli przyjemność zaprosić mieszkańców naszego miasta na spotkanie z dr. Andrzejem Halickim. Spotkanie pod tytułem „Wieczór nie tylko poetycki - czyli rzecz o petycjach, wierszach i…„ nawiązywał do petycji obywatelskich, które według autora uwrażliwiają i mogą stać się natchnieniem do pisania. Podczas wydarzenia Pan Andrzej, promował swój pierwszy tomik poezji „Miłość i inne przypadki”, który jest poświęcony refleksji nad stanem kondycji człowieka. To zbiór wierszy nie tylko o emocjach, pragnieniu, przemijaniu, ale także stanach, w których każdy może odnaleźć cząstkę siebie z przeszłości oraz teraźniejszości.

2019-10-16

Książkowe misie z Filii nr 3 tegoroczne urodziny obchodziły z przedszkolakami. Do wspólnej zabawy przyłączyły się grupy 4-latków z Przedszkola nr 17 i 5,6-latków z Przedszkola nr 13. Dzieci poznały najsłynniejsze bajkowe misie, złożyły jubilatom życzenia urodzinowe i wysłuchały opowiadania o urodzinach Kubusia Puchatka. Z zainteresowaniem obejrzały przygotowaną wystawkę książek o znanych i mniej znanych niedźwiadkach. Na zakończenie spotkań przedszkolaki otrzymały „misiowe zakładki”. Zapraszamy do obejrzenie galerii.

2019-10-15

Pracownicy Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na spotkanie z wyjątkową bialczanką, autorką tomiku satyrycznego „Takie tam do śmiechu” Izabelą Kłusek.  Spotkanie promujące tomik odbędzie się 23 października 2019 roku w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Zygmunta Starego 10 o godzinie 17.00. Rozmowę z autorką poprowadzi pani Krystyna Nowicka. Na uczestników czeka duża doza pozytywnej energii i śmiechu, gdyż jak sama autorka pisze o sobie jest „bystrym obserwatorem otaczającej jej rzeczywistości”, który potrafi w sposób nietuzinkowy i humorystyczny opowiedzieć historie z życia wzięte.

2019-10-11

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej oraz Klub Literacki „Maksyma” zapraszają wszystkich miłośników regionu i literatury na spotkanie z dr. Jerzym Flisińskim, które odbędzie się 22 października 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP ul. Warszawska 12a (I piętro). Ten wykład to jedno z wydarzeń XXXV Podlaskich Spotkań Literackich, organizowanych przez klub literacki. Tematem spotkania będzie „Franciszka Urszula z Wiśniowieckich Radziwiłłowa – dramatopisarka, poetka i sawantka”. To doskonała okazja do zapoznania się z mało znaną twórczością literacką kobiet baroku, której przykładem jest twórczość księżnej.