2017-02-02

No cóż.. . feryjna  radocha w bibliotece dobiegła końca. Wszystko, co dobre szybko się kończy, ale kochani, nie martwcie się za kilka miesięcy będą  wakacje, które również będziecie mogli spędzić w bibliotece!

Dzieciaki poszły do szkoły, a my  powspominamy,  jak spędzała tu czas nasza gromadka dzieci.

2017-01-31

Na początku września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Aby oddać głos, należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać do 15 lutego na adres: narodoweczytanie@prezydent.pl.

Tytuły dzieł:

• Stefan Żeromski – Przedwiośnie,
• Henryk Rzewuski – Pamiątki Soplicy,
• Juliusz Słowacki – Beniowski,
• Stanisław Wyspiański – Wesele.

2017-01-30

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 na swoim styczniowym spotkaniu miał przyjemność gościć Andrzeja Chojnackiego i Artura Ziontka. Obaj panowie wydali książkę „Kozietulski w Białej”. Zawiera ona opowiadanie Jana Motora, które ukazywało się w tygodniku „Podlasiak” w 1929 roku. Jan Motor zaś, to literacki pseudonim księdza Jana Mioduszewskiego.

2017-01-18

W ramach cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na wykład dr. Szczepana Kalinowskiego „Unici Podlascy w kulturze polskiej” Wykładowi towarzyszył będzie pokaz multimedialny i wystawa dokumentów pochodzących ze zbiorów prelegenta.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie 24.01.2017 (wtorek) o  godz. 1700  do biblioteki przy ul. Orzechowej 34.

2017-01-12

Tytuł Biblioteki Roku 2016 Powiatu Bialskiego zdobyła Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach.

Statuetkę oraz nagrodę w wysokości 2000 zł odebrała z rąk Starosty Bialskiego pani dyrektor Agata Chwalewska podczas Gali Dobre bo Bialskie, która odbyła się 5 stycznia 2017 r.