2017-11-10

Dzień Niepodległości 11 Listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych Polski. W kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na cykl spotkań patriotycznych.

10-17 listopada w głównym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można obejrzeć wystawę pt. „W drodze ku wolności”, powstałej ze zbiorów Działu Wiedzy o Regionie oraz Działu Udostępniania. Prezentowane będą na niej książki, dokumenty, fotografie, pocztówki archiwalne oraz dokumenty z życia społecznego dotyczące lat 1914-1918.

2017-10-18

W dniach 6 – 8 października 2017r. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla mieszkańców miasta IX Bialski Festiwal Okołoliteracki. Hasłem tegorocznego festiwalu był cytat z wiersza Tadeusza Płużańskiego „Cisza przestrzeni nieskończonych”. Fragment ten bardzo wymownie odnosił się do tematyki Żołnierzy Wyklętych, skrytobójczo zamordowanych i skazanych na zapomnienie przez powojenne, okupacyjne władze Rzeczypospolitej.

2017-10-18

W piękny, słoneczny dzień  odwiedziły nas najmłodsze grupy z Przedszkola  „U Cioci Marchewki” i Przedszkola Samorządowego nr 14. Maluszki z zainteresowaniem obejrzały książeczki, zwiedziły bibliotekę i obiecały wrócić z rodzicami.

2017-10-18

Czy to wszystko jest możliwe?  Pytali uczestnicy dyskusji po przeczytaniu powieści Richarda Flanagana. Treść jest wstrząsająca, tym bardziej że podana bardzo sugestywnie, z najwyższym kunsztem pisarskim. Dopełniona wersami haiku, przypominającymi o trwaniu świata bez względu na wszystko co nas spotyka, a dyskutujących przyroda obdarzyła tego dnia przepięknymi widokami….

2017-10-16

Stowarzyszenie Biała Pozytywka informuje, iż nabór seniorów do udziału w projekcie „Lektura, jakiej nie omawialiśmy” został zakończony w dniu 5 października 2017 r.

Dzięki dofinansowaniu, które stowarzyszenie Biała Pozytywka otrzymało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna, do końca października zorganizujemy wyjazdy do Teatru im. J. Osterwy w Lublinie na spektakl ”Mistrz i Małgorzata” wraz z warsztatem wprowadzającym do spektaklu i zwiedzaniem teatru.