2017-07-05

Jak co roku w okresie wakacyjnym filie miejskie przygotowały dla naszych czytelników szereg atrakcji. Szczegółowe programy na załączonych plakatach.

Zapraszamy do uczestnictwa!

2017-06-30

Dziękujemy za udział w promocji książki i czytelnictwa dzieciom i nauczycielom oraz za otwartość na współpracę z biblioteką, która zaowocowała systematycznymi  działaniami w ciągu roku szkolnego 2016/2017. Mamy to szczęście, że Dyrekcje współpracujących z nami przedszkoli  i szkół, jak i Kadra pedagogiczna rozumie potrzebę rozwijania i propagowania czytelnictwa wśród dzieci i jest otwarta na wszystkie nasze propozycje.

2017-06-22

20 czerwca odbyło się kolejne seminarium wyjazdowe bibliotekarzy miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego.

W bieżącym roku trasa seminarium przebiegała od Chełma poprzez gminę Urszulin w powiecie włodawskim oraz Romanów, gdzie zwiedziliśmy Muzeum J. I. Kraszewskiego z racji obchodów Roku J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim.

2017-06-21

W dniu 20.06.2017 o godzinie 12.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie oraz otwarcie pokonkursowej wystawy I edycji konkursu Powiat bialski dawniej i dziś.

Na spotkaniu pojawili się prawie wszyscy wyróżnieni i nagrodzoni laureaci. Obecni byli również niemal wszyscy członkowie komisji konkursowej: Stanisław Wrzosek (przewodniczący komisji), Jarosław Bartniczuk, Jarosław Domański „Fotos” oraz Piotr Świderski.

2017-06-19

W dniu 31 maja odbyło się otwarcie nowego placu „Orzeszek „ na Osiedlu „Młodych” przy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Otwarcia dokonał  prezes BSM „Zgoda” – Jerzy Adamski, dobrej zabawy dzieciom z okazji ich święta życzył także kierownik Administracji Osiedla – Zenon Piekarz.