BiblioTech Nowy Klub w Multicentrum! Nowe Możliwości!

2018-11-07

Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej uruchamia Klub Kreatywności "BiblioTECH". Będzie to miejsce, w którym użytkownicy będą mogli tworzyć i eksperymentować z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Główną formą działalności klubu będą zajęcia odbywające się w godzinach popołudniowych, na które już w tej chwili trwają zapisy. Do udziału w zajęciach Multicentrum zaprasza dwie grupy użytkowników, dzieci i młodzież, zgodnie z następującym harmonogramem:

dzieci w wieku 8-10 lat - piątek - godz. 16.00-17.30

młodzież w wieku 10-15 lat - środa - godz. 16.00-17.30

Otwarcie klubu w Multicentrum możliwe jest dzięki dotacji otrzymanej z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach projektu "Kluby kreatywności w bibliotekach - edycja pilotażowa".  Projekt realizowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018. To właśnie dzięki temu wsparciu finansowemu możliwe było zakupienie drukarki 3D, dwóch rodzajów zestawów do budowy robotów oraz tabletów do sterowania nimi i ich programowania. Tematyka zajęć odbywających się w ramach projektu będzie skupiona na modelowaniu i druku 3D, konstruowaniu robotów, programowaniu oraz elektronice. Uczestnicy zajęć będą mieli również możliwość zaprogramować ploter i stworzyć własny projekt na frezarce CNC. Podejmowane tematy zajęć i wykorzystywane pomoce dydaktyczne dopasowane będą do podanych grup wiekowych.

Na zajęcia Klubu Kreatywności obowiązują zapisy, które prowadzone są osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu na zajęcia decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

 

Opublikowane przez: Administrator