Biblioteka dla niepełnosprawnych

Udogodnienia architektoniczne:

1. Biblioteka Główna (ul. Warszawska 12a):

a) przed wejściem do budynku znajduje się łagodny podjazd na chodnik umożliwiający dojazd do Biblioteki;
b) wejście dwuskrzydłowe umożliwiające wjazd wózka inwalidzkiego;
c) w budynku znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych VIMEC SR. 1 typ: E 07 obejmujące swym zasięgiem wszystkie kondygnacje (wejście w Wypożyczalni), z urządzenia można korzystać w asyście pracownika Biblioteki;
d) na parterze (po lewej stronie wejścia głównego) znajduje się łazienka dla osób z niepełnosprawnością;
e) w budynku znajdują się znaki pionowe informujące o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnością, klatki schodowe oznaczone taśmą ostrzegawczą zapewniającą kontrast dla osób niedowidzących.

2. Biblioteka Barwna (ul. Warszawska 12c):

b) wejście dwuskrzydłowe umożliwiające wjazd wózka inwalidzkiego;
c) w budynku znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych VIMEC SR. 1 typ: E 07 obejmujące swym zasięgiem wszystkie kondygnacje (wejście z holu głównego Biblioteki), z urządzenia można korzystać w asyście pracownika Biblioteki;
d) na parterze, po prawej stronie windy znajduje się łazienka dla osób z niepełnosprawnością;

3. Multicentrum (ul. Warszawska 12c):

a) wejście do pomieszczeń Multicentrum dla osób niepełnosprawnych możliwe jest tylko przez drzwi wejściowe do Biblioteki Barwnej.

Udogodnienia przy korzystaniu ze zbiorów:

1. Biblioteka udostępnia katalog online (SOWA) dostępny z poziomu strony internetowej. Umożliwia on czytelnikom zamawiania i rezerwowanie książek z dowolnego komputera podłączonego do sieci. Udostępnione online są również katalogi bibliografii regionalnej i czasopism.

2. Bialska Biblioteka Cyfrowa - pozwala na przeglądanie z dowolnego komputera podłączonego do sieci udostępnionych w niej różnorodnych materiałów regionalnych zgromadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.