Aktualności

Biblioteka nawiązała współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

2017-11-16

15 listopada br. pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną w Białej Podlaskiej a Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach zostało podpisane porozumienie o współpracy obu placówek. Głównym celem porozumienia jest realizacja działań prowadzących do promowania wiedzy historycznej i dziedzictwa kulturowego w zakresie dotyczącym dziejów Polski i Podlasia.

Co dwa miesiące w siedzibie bialskiej Biblioteki będą miały miejsce prelekcje pracowników i doktorantów Instytutu Historii UPH dotyczące historii regionu. Z kolei jesienią 2018 roku Miejska Biblioteka Publiczna zamierza zorganizować ogólnopolską konferencję naukową związaną z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, w której udział wezmą m.in. pracownicy naukowi IH UPH.