Biblioteka Roku 2018 Powiatu Bialskiego

2018-12-19

Podczas V Gali Kultury Powiatu Bialskiego, która odbyła się 17 grudnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, nagrodzono najaktywniejszą w bieżącym roku bibliotekę publiczną powiatu bialskiego. Statuetkę „Biblioteki Roku 2018 Powiatu Bialskiego” i nagrodę Starosty Bialskiego w wysokości 2500 zł na zakup książek otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej. Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej dr Paweł Borek wręczyli statuetkę i talon Pani Dyrektor Ewie Jarosiewicz oraz Pracownikom wygranej Biblioteki.

Jury konkursu doceniło bogatą i różnorodną ofertę Biblioteki skierowaną do mieszkańców, dbałość o upowszechnianie książki i czytelnictwa oraz skuteczność w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych na organizację imprez o zasięgu gminnym, powiatowym, a także regionalnym. Podczas uroczystości odbyło się także posumowanie obchodów Roku Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Powiecie Bialskim. Wśród instytucji, które otrzymały podziękowania za włączenie się w obchody, znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej. Podziękowania od Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka otrzymał Dyrektor Biblioteki dr Paweł Borek. Władze Starostwa przekazały także gratulacje z okazji obchodzonego w bieżącym roku jubileuszu 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.