DKK o twórczości Jakuba Małeckiego

2017-11-15

Na spotkaniu klubu dyskusyjnego poświęconym  książkom Jakuba Małeckiego nie mogło zabraknąć wrażeń ze spotkania autorskiego z tym pisarzem, które odbyło się  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej 24 października. Jeszcze raz czytelnicy zachwycili się niesamowitą wyobraźnią i wielkim talentem pisarskim pozwalającym w tak sugestywny sposób przedstawiając życie ludzkie, wyzwalać w czytelniku niezapomniane emocje.

Czytając „Ślady” trudno uwierzyć, że autor jest tak młodą osobą – skąd to doświadczenie w przedstawieniu ludzkich emocji? W „Dygocie” oddaje obraz wsi jakby znał ją od podszewki, a przecież wiemy, że nie wychował się na wsi. „Dżosef” ukaże się niebawem w poprawionej wersji. Na spotkaniu autorskim Pan Jakub Małecki nie wyrażał się o tej powieści zbyt pochlebnie, stąd pomysł poprawek. Trzeba było słyszeć prośby uczestników spotkania: niech Pan nie poprawia „Dżosefa” !!! – Bardzo się nam podoba.

Innym podobała się najbardziej ostatnia powieść „Rdza”, w której skrupulatny obserwator ludzkich spraw przedstawia zwykłe sytuacje - przyjaźń dwóch chłopców, oraz dotyka najczulszych miejsc w człowieku pokazując dziecko zmierzające się z problemem utraty najbliższych mu osób.

Nie da się opowiedzieć o tym jak pisze Jakub Małecki to trzeba przeczytać! Doświadczyć jak w mistrzowski sposób jednym zdaniem lub nawet słowem trafia w serce tak celnie, że trzeba się zatrzymać i zastanowić.

Zapraszamy do biblioteki, a na następnym spotkaniu DKK 11 grudnia porozmawiamy książce „Genialna przyjaciółka”, bardzo intrygującej autorki Eleny Ferrante.

Opublikowane przez: Dział Instr.Metod.