Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6

2018-12-13

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 odbyła się promocja książek „Podlaskie drogi do niepodległości” oraz „Całujcie mię wszyscy w…” W spotkaniu uczestniczyli współautorzy: Ilona Nestorowicz, Joanna Omieciuch i Artur Ziontek. „Podlaskie drogi do niepodległości” to antologia tekstów aż 17-stu autorów. Jedną z nich była właśnie Joanna Omieciuch, która pisała o pielgrzymowaniu jako o sposobie wyrażania swojej tożsamości przez mieszkańców Południowego Podlasia żyjących w czasie rozbiorów. Jej wystąpienie ilustrowane było prezentacja multimedialną. Ilona Nestorowicz, która jest bialczanką, opowiadała publiczności o życiu Stefana Kosińskiego, brzuchomówcy, bohatera książki „Całujcie mię wszyscy w…”.

Opowieść ta była wynikiem wielu godzin spędzonych w rozmaitych archiwach oraz bibliotekach.  Artur Ziontek opowiadał anegdoty związane z tą barwna postacią oraz próbował dokonać jej oceny, co nie było łatwe. Z jednej strony Stefan Kosiński był obdarzony ogromnym poczuciem humoru, z drugiej zaś potrafił być bezwzględny wobec swoich wierzycieli i karcianych przeciwników. Obie książki można było nabyć podczas spotkania, z czego wiele osób spośród dość licznie zgromadzonej publiczności skwapliwie skorzystało.

Jak zwykle zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, gdzie tym razem oprócz zdjęć z imprezy zobaczyć można artykuł pana Istvana Grabowskiego zamieszczony w Podlasiaku. Zapraszamy także do odwiedzenia strony https://bialanews.pl/spotkanie-z-ciekawymi-autorami-za-nami/ gdzie dostępny jest artykuł i dodatkowa galeria zdjęć z naszego spotkania

Opublikowane przez: Administrator