Dzień Kobiet z Danutą Koszołko w Filii nr 6

2020-03-10

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 dość wcześnie, bo już w piątek 6 marca, świętowaliśmy Dzień Kobiet. Wodzirejem imprezy była znana bialska malarka – Danuta Koszołko, która starała się przekazywać dobrą energię przy pomocy obrazów, poezji oraz swoich opowieści. O stronę muzyczną zadbał niezawodny Tomek Rogalski i jego „córunia” Yamaha – jak pieszczotliwie nazywa saksofon. Każda z Pań w imieniu prezydenta miasta Pana Michała Litwiniuka i dyrektora biblioteki dr. Pawła Borka otrzymała symbolicznego tulipana. Pani Danuta obdarowała uczestników kartką z dedykowanym wierszem.

Malarka, nawiązując do własnych przeżyć, mówiła o roli i misji kobiety w XXI wieku. O wyjątkowości kobiet, które są potężnymi boginiami, o potrzebie rozpalenia wewnętrznego płomienia, o świadomej obecności i radosnej twórczości życia. I nawet, jeśli nie wszystko było najłatwiejsze do zrozumienia i zapamiętania to z całą pewnością poziom poczucia wartości u zgromadzonych pań szybował zdecydowanie w górę. Odrobinę z tego, co miało miejsce podczas spotkania zobaczyć można w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy na ulicę Orzechową 34, gdzie nadal, w godzinach pracy biblioteki oglądać można obrazy Danuty Koszołko.