Filia nr 6 czytała z Prezydentem i sportowcami

2019-07-11

Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zorganizowany został przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło nawiązywało do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zaproszenie na Inaugurację tygodnia czytania organizowanego w Filii nr 6 MBP przyjął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 z kl. II a i II b oraz z Katolickiej Szkoły Podstawowej z kl. I w Białej Podlaskiej. Wydarzenie rozpoczęło głośne czytanie książki „1:0 dla Korniszonka” Grażyny Bąkiewicz, w interpretacji prezydenta Michała Litwiniuka, dr Anny Bodasińskiej - Prodziekan ds. Rozwoju AWF, dr. Janusza Zielińskiego - Prodziekana ds. Studiów o Profilu Praktycznym, dr. Pawła Borka - Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Następnie porozmawialiśmy o swoich sportowych pasjach i zainteresowaniach. Na placu Orzeszek popularne i atrakcyjne dyscypliny sportowe omówili i zademonstrowali studenci AWF w Białej Podlaskiej: podnoszenie ciężarów – Weronika Zielińska i Marcin Stubiński; pływanie – Wojciech Suszek; piłka koszykowa - Maciej Czaplicki; piłka siatkowa – Zuzanna Duma i Kacper Nowicki; piłka ręczna – Karol Małecki i Bartosz Ziółkowski; piłka nożna – Karol Buzun i Sebastian Całka.

Dzieci utworzyły kilkuosobowe drużyny i mogły spróbować swoich sił w poszczególnych dyscyplinach przy dźwiękach największych sportowych przebojów.

Bardzo nas cieszy, że spotkanie zakończyło się wypożyczaniem wielu książek, nie tylko o tematyce sportowej.

Serdecznie dziękujemy za udział Panu Prezydentowi Michałowi Litwiniukowi. Dziękujemy również za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej. Mamy nadzieję na dalszą efektywną współpracę.

Opublikowane przez: Administrator