Filia nr 6

adres: 21-500 Biała Podlaska, ul. Orzechowa 34
tel. (083) 341-64-46
e-mail: filia6@mbp.org.pl

godziny otwarcia dla Czytelników:

10.00-15.00
10.00-18.00
 9.00-15.00

Wyświetl większą mapę

Filia Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej  na Osiedlu Młodych przy ul. Orzechowej jest Biblioteką dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Naszym celem jest aby zachęcić do kontaktu z Książką - wszystkich, a najbardziej  młodsze pokolenie.

Nastała moda na czytanie, a w naszej Bibliotece znajduje się duży wybór książek: dla młodzieży, lektur szkolnych, bajek dla przedszkolaków i dzieci  najmłodszych dostępne są książki o różnych kształtach, książki składanki, książki z tekturowymi kartkami. książki grające.

Bogaty wybór  bestsellerów dla dorosłych oraz szeroki wachlarz literatury popularnonaukowej

Studenci, znajdują tu  książki fachowe pomocne w pisaniu prac licencjackich, magisterskich, dyplomowych  i innych, tu uzyskają także informacje o możliwościach skorzystania z księgozbioru  innych bibliotek

Systematycznie zaopatrywani jesteśmy w  nowości i wznowienia, które są wyeksponowane na specjalnym regale.  W zakupie książek do naszej Biblioteki, dostosowujemy się także do  sugestii , zapotrzebowań czytelników.

Dostępny jest też spory wybór czasopism min.: dla dzieci  Cogito, Victor Gimnazjalista, Victor Junior, Kumpel. Dziewczyna, Miś, Kaczor Donald, Kubuś Puchatek. Dla dorosłych: Angora, Gościniec, Claudia ,Gazeta Wyborcza, Dziennik Wschodni, Newsweek, Przyjaciółka, Żyjmy dłużej, Twist, Wiedza i Życie, Słowo Podlasia  - wypożyczamy także czasopisma.

U nas  możesz skorzystać bezpłatnie z komputera z dostępem do Internetu. Istnieje też możliwość  drukowania, a  miłośnicy gier komputerowych też znajdą coś dla siebie.

Biblioteka  udostępnia swoje zbiory w katalogu on-line w Internecie opracowane w formacie Marc 21  www.mbp.org.pl

Edukacja czytelnicza i medialna w Naszej Bibliotece:

• jeśli masz problem z nauką w szkole – tutaj możesz skorzystać z różnych form pomocy w pokonywaniu trudności związanych z rozwiązywaniem zadań szkolnych.
  • u nas doświadczysz radości czytania ponieważ posiadamy bogaty księgozbiór
  • umożliwimy Ci kontakt z ludźmi pióra,
  • nauczymy jak dbać o środowisko,
  • zaprosimy do udziału w quizach, konkursach , zajęciach literacko-plastycznych
  • oraz lekcjach bibliotecznych zgodnie z naszym programem oraz sugestią nauczycieli szkół : średnich,  gimnazjalnych, podstawowych  i przedszkoli
  • propagujemy od lat głośne czytanie w ramach programu „Czytające Przedszkola” – piękne baśnie, wierszyki, opowiadania
  • przekonamy i  pomożemy w obsłudze komputera i Internetu osobom dorosłym (nieufnym  nowoczesnym środkom komunikacji)
  • nauczymy jak posługiwać się katalogiem on-line  -  dzieci szkół podstawowych, gimnazjalnych, młodzież szkół średnich.

Zapraszamy nauczycieli z klasami na lekcje biblioteczne

Wszystkie  nasze działania zmierzają do wyrabiania w naszych młodych i dorosłych czytelnikach potrzeby bywania w Bibliotekach i korzystania ze wszystkich proponowanych usług.

Wstąp do nas i Ty, może będzie to dobry pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu?

Nasza Biblioteka jest na „6”