Finał XV edycji konkursu „Ocalić od zapomnienia”

2017-12-18

14 grudnia podczas IV Gali Kultury Powiatu Bialskiego odbyło się posumowanie powiatowego konkursu o tematyce regionalnej z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

”Jak to ongiś na wsi się gospodarowało…” to hasło XV edycji, której głównym założeniem było zebranie wspomnień związanych z pracami w polu w poszczególnych porach roku, opisów okresowych prac w domostwach i zagrodach, zwyczajowych czynności związanych z codziennym życiem, a także dawniej wykorzystywanych narzędzi i maszyn.

Jury przyznało trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Pierwsze miejsce i nagrodę Starosty Bialskiego zdobyły „Rozmowy przy płocie: o pracy, biedzie, wierze i tradycji”  opracowane w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie.

Drugie miejsce i nagrodę Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim za pracę „Trud w radości”.

Trzecie miejsce i nagrodę Starosty Bialskiego zdobyła praca Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie pt. „Niuanse z życia wiejskiego”.

Wyróżnienia otrzymały: Gminna Biblioteka Publiczna w Rossoszu, Filia w Dokudowie gm. Biała Podlaska oraz Filia w Romaszkach gm. Rossosz.

Podczas tegorocznej Gali przyznano medale „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”. Wśród odznaczonych znalazły się Halina Bugajewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim i Maria Sawczuk, do niedawna dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Kajetana Sawczuka w Konstantynowie.

SERDECZNE GRATULACJE!

Opublikowane przez: Dział Instr.Metod.