Grzegorz Kasdepke w Filii nr 6

2009-12-20

W dniu 18 listopada w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie Grzegorza Kasdepke. Uczestniczyły w nim dwie klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 6 – III b i III c wraz opiekunkami – Aliną Sosik i Jolantą Hawryluk.

Grzegorz Kasdepke jest młodym, ale już wielokrotnie nagradzanym pisarzem. Na koncie ma ponad 40 wydanych pozycji książkowych.

Oczekiwaliśmy na przyjazd pisarza z pewnym niepokojem, bowiem miał nas już odwiedzić w ubiegłym roku, lecz wtedy na przeszkodzie „stanęła” …złamana noga. W końcu pojawił się cały i zdrów.

Spotkanie było odmienne od innych, dotychczasowych za sprawą fantastycznie przygotowanych trzecioklasistów, którzy przeczytali chyba wszystko, co autor wydał. Nie było zatem czytania fragmentów książek ani opowiadania ich treści, co bywa praktykowane na spotkaniach autorskich. „Trzeciaki” z miejsca przystąpiły do zadawania pytań, których miały przygotowane całe multum a odpowiedzi pisarza nasuwały im kolejne. I nie wiadomo ile by to trwało, gdyby nie fakt, że autor „Detektywa Pozytywki” mówił jak nakręcona katarynka – wyraźnie, sensownie ale okrutnie szybko. Młodzi czytelnicy są chyba sceptycznie nastawieni do życia, bowiem na pytanie autora: „Jaki to gatunek literacki, gdy dzielni policjanci łapią niebezpiecznych przestępców?” - odpowiedzieli - … „bajka”. Interesowało ich także czy żona to instytucja uciążliwa dla pisarza oraz czy autor „ma na pieńku” ze swoim ilustratorem, gdyż ten w „Kacperiadzie” narysował Grzegorza Kasdepke z olbrzymim nosem. Jeśli chodzi o żonę, to ponoć jest całkiem znośna, natomiast ilustratora czeka chyba męska rozmowa z pisarzem.

Ostatnie pół godziny spotkania poświęcone było na rozdawanie autografów. Można je było otrzymać na specjalnie przygotowanej ulotce lub razem z dedykacją w zakupionej książce. Jeśli chcecie zobaczyć jak trzecioklasiści wyobrażają sobie bohaterów książek Grzegorza Kasdepke oraz samemu ocenić nos pisarza zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Patronat medialny:

Biblioexpress
przystanki językowe w podróżach książkowych

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego