KONKURS „TRADYCJE LUDOWE POŁUDNIOWEGO PODLASIA”

2019-04-30

Włączając się w obchody Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta i powiatu do uczestnictwa w konkursie internetowym „Tradycje ludowe Południowego Podlasia”.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz ankietę z pytaniami, dotyczącymi m.in. dawnych zwyczajów związanych z pracami w polu, domostwach oraz tradycji związanych ze świętami kościelnymi, ważnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym, a także nazewnictwem ludowym występującym na Południowym Podlasiu.

Spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na 10 pytań testowych oraz udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie otwarte, wyłonionych zostanie 10. laureatów. Do wygrania nagrody książkowe.

Konkurs trwa od 1 maja do 30 listopada 2019 r.

FINAŁ KONKURSU „TRADYCJE LUDOWE POŁUDNIOWEGO PODLASIA”

2019-12-06

Włączając się w obchody Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano internetowy konkurs wiedzy skierowany do mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Konkurs trwał od 1 maja do 30 listopada 2019 r. Zadanie konkursowe polegało na odpowiedzeniu na 10 pytań testowych w formularzu zamieszczonym na stronie MBP oraz na opisaniu tradycji kontynuowanej w rodzinach po dziś dzień.

Spośród osób, które odpowiedziały poprawnie na wszystkie pytania testowe, Jury w składzie:

- dr Paweł Borek – dyrektor MBP w Białej Podlaskiej,

- Grzegorz Siemakowicz – zastępca dyrektora MBP w Białej Podlaskiej,

- Hanna Bajkowska – kierownik Działu Wiedzy o Regionie MBP,

- Anna Chwedoruk –  instruktor MBP,

- Emilia Waszczuk – instruktor MBP,

wyłoniło 10. laureatów, którzy zamieścili najciekawsze opisy tradycji:

1. Elżbieta Baj,

2. Grażyna Hawryluk,

3. Dawid Karmasz,

4. Barbara Lesiuk,

5. Małgorzata Łukaszuk,

6. Sylwia Oleszczuk,

7. Anna Panasiuk,

8. Emilia Wojsiat-Matejko,

9. Amelia Węgrzyniak,

10. Krystyna Zaciura.

Laureatów zapraszamy po odbiór nagród książkowych do siedziby MBP, ul. Warszawska 12 a, II piętro, p. 23, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-15.00.

SERDECZNE GRATULACJE!