KONKURS „TRADYCJE LUDOWE POŁUDNIOWEGO PODLASIA”

2019-04-30

Włączając się w obchody Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta i powiatu do uczestnictwa w konkursie internetowym „Tradycje ludowe Południowego Podlasia”.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz ankietę z pytaniami, dotyczącymi m.in. dawnych zwyczajów związanych z pracami w polu, domostwach oraz tradycji związanych ze świętami kościelnymi, ważnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym, a także nazewnictwem ludowym występującym na Południowym Podlasiu.

Spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na 10 pytań testowych oraz udzielą najciekawszych odpowiedzi na pytanie otwarte, wyłonionych zostanie 10. laureatów. Do wygrania nagrody książkowe.

Konkurs trwa od 1 maja do 30 listopada 2019 r.

FORMULARZ KONKURSOWY (PYTANIA I DANE UCZESTNIKA)