Konkurs na wiersz o Bibliotece

2018-07-31

Zapraszamy mieszkańców Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego do udziału w konkursie BIBLIO-RYM, zorganizowanym z okazji obchodów 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Wystarczy napisać krótki wiersz rymowany (maksymalnie 4 wersy) o bibliotece, bibliotekarzu, czytaniu książek lub czytelniku i wrzucić go do specjalnych urn rozmieszczonych w agendach MBP na terenie miasta Biała Podlaska. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Pobierz plik

KONKURS PLASTYCZNY „BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI”

2018-09-05

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Biblioteka Przyszłości”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 7-10 lat zamieszkałych w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę plastyczną formatu A3 przy wykorzystaniu dowolnej techniki, nie będą przyjmowane prace przestrzenne. W pracy należy przedstawić jak Biblioteka będzie wyglądała za kolejnych 80 lat. Przygotowaną pracę, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym, należy złożyć w Multicentrum lub przesłać pocztą na adres placówki w terminie do 5 października 2018 r.Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie konkursu.

Pobierz plik

SZKOLENIE JUBILEUSZOWE BIBLIOTEKARZY

2018-09-18

11 września 2018 r. odbyło się szkolenie bibliotekarzy miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, zorganizowane w ramach obchodów 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

Niezwykle ciekawy wykład pt. „Literatura ze świata, czyli o wybranych przykładach prozy w przekładach” wygłosiła Pani dr Anna Marchewka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prelekcja pt. „Biblioteki wczoraj, dzisiaj, a jutro?” dotycząca kondycji i perspektyw bibliotek, przygotowana przez Panią Joannę Chapską i zaprezentowana przez Panią Małgorzatę Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie,  doskonale uzupełniła wiedzę i zainspirowała wielu bibliotekarzy do dalszej pracy w swoich środowiskach.