Konkurs na wiersz o Bibliotece

2018-07-31

Zakończył się konkurs na rymowankę o bibliotece, Czytelnikach, czytaniu i książkach, zorganizowany w ramach obchodów 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wpłynęło 29 prac, których autorami są osoby w wieku od 9 do 80 lat. Zgłoszone do konkursu wiersze są bardzo ciekawe i wybór był niełatwy. 8 października 2018 r. podczas posiedzenia jury w składzie:

Ewa Filipiuk – zastępca dyrektora d/s promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej,
Mariola Szupiluk – polonista, kierownik Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży,
Czesława Pietruk – pracownik Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, pomysłodawca konkursu,

wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce – Bartłomiej Gała
II miejsce – Ewa Szafraniuk
III miejsce – Teresa Sawczuk
Wyróżnienia:
Weronika Polińska
Ada Bebkiewicz
Gabriel Markowski

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystości Jubileuszu 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, 26 października 2018 r.

Serdecznie gratulujemy!

Pobierz plik

KONKURS PLASTYCZNY „BIBLIOTEKA PRZYSZŁOŚCI”

2018-09-05

Na konkurs plastyczny „Biblioteka przyszłości”, zorganizowany w ramach obchodów 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, wpłynęło 11 prac. Jury w składzie – dr Paweł Borek, dyrektor MBP w Białej Podlaskiej; Renata Sobczak, plastyk; Agnieszka Wdowczyk, pracownik Multicentrum – przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo oraz miejsce trzecie. Trzy prace otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

Pobierz plik

SZKOLENIE JUBILEUSZOWE BIBLIOTEKARZY

2018-09-18

11 września 2018 r. odbyło się szkolenie bibliotekarzy miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, zorganizowane w ramach obchodów 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

Niezwykle ciekawy wykład pt. „Literatura ze świata, czyli o wybranych przykładach prozy w przekładach” wygłosiła Pani dr Anna Marchewka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prelekcja pt. „Biblioteki wczoraj, dzisiaj, a jutro?” dotycząca kondycji i perspektyw bibliotek, przygotowana przez Panią Joannę Chapską i zaprezentowana przez Panią Małgorzatę Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie,  doskonale uzupełniła wiedzę i zainspirowała wielu bibliotekarzy do dalszej pracy w swoich środowiskach.