Magdalena Kordel oczarowała Czytelników

2018-05-28

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 miał przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Magdalenę Kordel, jedną z bardziej poczytnych polskich pisarek. Magdalena Kordel okazała się być znakomitą gawędziarką i zapełnienie dwóch, przeznaczonych na spotkanie godzin nie sprawiło jej najmniejszej trudności, za to nam sprawiło prawdziwą frajdę.  Dowiedzieliśmy się jakie były początki jej pisania (tu znaczącą rolę odegrał mąż autorki), na czym polega akcja „Kto napisze ze mną książkę?”, ilu ludzkich i nieludzkich lokatorów zamieszkuje pewne 38 m2 w Otwocku a nawet tego, że pewna zołzowata nauczycielka z „Wina z Malwiną” jest żywcem wzięta z realu.

Autorka opowiadała o ewolucji swojej twórczości, jak stara się dbać o to by postaci jej książek wydawały się prawdziwe a ich zachowania naturalne i o tym jak dużo czasu teraz poświęca na zbieranie materiałów. Przykładem tego ostatniego niech będzie choćby kwestia Lwowa, którego znajomość potrzebna była by napisać powieść „Tajemnica bzów”. Zaczęło się od wysłuchania wspomnień dziadka a skończyło na półkach pełnych książek poświęconych temu miastu. Autorka dotarła nawet do dawnych repertuarów kin z czego nie omieszkała skorzystać.  Efekt może ocenić każdy czytelnik tej powieści, która jest najbliższa samej pisarce.

Spotkanie z Magdaleną Kordel pod względem odniesionej z niego satysfakcji jednogłośnie umieszczamy w ścisłej czołówce tych, które odbyły się w naszej bibliotece. Życzymy również autorce aby jej marzenia jak najszybciej zmaterializowały się w postaci niezbyt wielkiego acz cieszącego oko domku w Sudetach.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Opublikowane przez: Administrator