Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Filii nr 3

2021-02-22

Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które jest obchodzone 21 lutego. Ustanowienie tego święta miało na celu pomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego. Na świecie istnieje około 6,5 tysiąca języków z których połowa jest tak rzadko używana, że mogą zniknąć w ciągu kilku następnych pokoleń. Dlatego tak ważne jest, abyśmy szczególnie dbali o jego kultywowanie, wyrażające się przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych.

Zapraszamy do biblioteki, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą sprawdzić swoje umiejętności wypożyczając i czytając książki pełne wierszowanych „połamańców językowych”. Zapraszamy też do zabawy w interaktywnym quizie językowym „Kahoot”.

Interaktywny quiz językowy w aplikacji "Kahoot"