Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej czynnie włącza się w Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego.

2018-09-23

Cykl wydarzeń w tej placówce rozpocznie się we wtorek, 25 września, od spotkania literackiego. Będą to warsztaty herbertowskie pod nazwą „Przesłanie Pana Cogito”, skierowane do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia odbędą się w dwóch grupach:  godz. 10 – 12 oraz 12 – 14. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z twórczością Zbigniewa Herberta, znaczeniem jego poezji, a przede wszystkim otrzymają  możliwość wypróbowania swoich sił i talentu w samodzielnym napisaniu wiersza.

Tego samego dnia, o godz. 16, biblioteka zaprasza miłośników poszukiwania rodzinnych historii na spotkanie klubu genealogicznego  ph. „Powrót do korzeni”.  Zaprezentowane zostaną najnowsze odkrycia z tej dziedziny, a  nowi uczestnicy dowiedzą się jak i gdzie rozpocząć szukanie informacji o przodkach.   27 września o godz. 18.00 rozpocznie się wieczór literacki „Sto najlepszych polskich utworów literackich na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.  Będzie to prawdziwa uczta duchowa, z poezją śpiewaną i czytaną, a także fragmentami prozy polskich klasyków literatury tego okresu. 

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w czytelni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Warszawskiej (I piętro). Wstęp wolny.

Opublikowane przez: Administrator