Niesamowita akcja czytelnicza w Barwnej!

2018-06-19

W dniach 2-9 czerwca 2018 r. Biblioteka Barwna realizowała projekt „Włącz czytanie!” W tym czasie Park Radziwiłłowski wypełnił się kolorami, porywającymi historiami książkowymi i radością odwiedzających go dzieci. A to wszystko dzięki Barwnemu Ogródkowi Bibliotecznemu, w którym przedszkolaki mogły poczytać książki w wyjątkowo pięknej scenerii oraz skorzystać ze specjalnie przygotowanych animacji i zabawek.

5 czerwca rodzice, nauczyciele i bibliotekarze wzięli udział w prelekcji pod hasłem „Mądre wychowanie”, którą wygłosiła Elżbieta Olszewska - członkini Zarządu i Dyrektora Programowego Fundacji „ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom”. Podkreśliła, że czytanie to najskuteczniejszy i najtańszy sposób na dobre wychowanie oraz że jest bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju emocjonalnego i językowego dziecka. Jeśli chcemy wychować mądre, dobre i szczęśliwe dziecko to głośne czytanie dziecku 20 minut dziennie umożliwi osiągnięcie tego celu.

W druga sobotę czerwca wszyscy odwiedzający Barwną Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci
i Młodzieży mieli niezwykłą okazję spotkać się z Edytą Jungowską – gwiazdą teatru i telewizji, wspaniałą lektorką audiobooków dla dzieci, jak również Ambasadorką kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas spotkania można było między innymi wysłuchać na żywo profesjonalnej interpretacji fragmentu książki, co pozwoliło poznać tajemnicę za dużych butów Pippi Pończoszanki oraz jej ulubione powiedzonka. Przed spotkaniem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu medialnego „Mój pierwszy audiobook”, w którym 5 osób zostało nagrodzonych audiobookami czytanymi przez Edytę Jungowską.

Wydarzenia odbyły się w ramach projektu „Włącz czytanie!”, realizowanego podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

 

 

 

Opublikowane przez: Administrator