Noc Bibliotek 2019 za nami!

2019-10-08

W tym roku ogólnopolska akcja Nocy Bibliotek, w której wzięło 1761 placówek, odbyła się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. W dniu 5 października w Dziale Udostępniania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty psychologiczne pod hasłem „Spokój duszy i ciała”, które poprowadziła dr Violetta Wróblewska psycholog, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka, psychocoach i autorka książek. Wydarzenie zrealizowaliśmy stawiając na rozwój osobisty, bo tylko osiągając wewnętrzną harmonię, rozumiejąc siebie, osiągając spokój duszy i ciała będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka, budować konstruktywne relacje z innym.

W tym samym czasie w Multicentrum odbyło się interaktywne spotkanie z nauka i techniką. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w pokazie niesamowitych eksperymentów naukowych, poznali tajniki druku 3D, a także sterowali interaktywnymi robotami. Elementem wydarzenia była również rywalizacja w trzech konkurencjach: budowaniu wieży, wyścigu robotów LEGO i kodowaniu z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Biblioteka Barwna zaprosiła wszystkich bialczan do udziału w turnieju gry Frantics. Niespodzianką była także projekcja rodzinnego filmu, gdzie najmłodsi mieszkańcu naszego miasta mogli wspólnie z rodzicami przeżyć jedyną taką Noc Bibliotek.

Opublikowane przez: Administrator