O Piłsudskim w DKK Filii nr 6

2017-05-17

Po raz drugi w swojej historii Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 spotkał się poza Biblioteką i po raz drugi odbyło się to u naszej klubowiczki  – pani Ali. Spotkanie miało dwóch bohaterów – Józefa Piłsudskiego (w tym roku mija 150. rocznica urodzin) oraz pana Tadeusza Mikinnika, który o Józefie Piłsudskim wie prawie wszystko. Nie dość że wie, to potrafił się tą wiedzą podzielić. Mówił zarówno o rzeczach poważnych jak też o anegdotach związanych z osobą Marszałka.

Pan Tadeusz jest właścicielem rozmaitych pamiątek związanych z postacią Piłsudskiego co można zobaczyć na zdjęciach. Zapoznaliśmy się także z literaturą dotycząca postaci Piłsudskiego, zarówno pochodzącą ze zbiorów biblioteki, jak też tą będącą własnością klubowiczów. Ogień w kominku i miła atmosfera spotkania zwabiła do salonu również koty pani Ali, które chętnie przysłuchiwały się naszym rozmowom. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii i dziękujemy Mariuszowi Maksymiukowi z Radia Biper za udostepnienie fotografii ze spotkania – nasz aparat nie spisał się.

Opublikowane przez: Filia nr 6