Ogólnopolska Noc Bibliotek w Białej Podlaskiej

2017-05-25

2 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza do spędzenia wieczornego czasu na spotkaniach w Bibliotece.  Młodzież i dorośli będą mogli skorzystać ze spotkania poświęconego bł. Honoratowi Koźmińskiemu (Biblioteka Główna, godz. 19), obejrzeć dwa filmy o superbohaterach (Biblioteka Barwna, godz. 17-22) lub wziąć udział w warsztatach robotyki (Multicentrum, godz. 19-20.30).

Spotkanie i wykład pt. „Niepokornie pokorny”, poświęcone bł. Honoratowi Koźmińskiemu poprowadzi pochodzący z Białej Podlaskiej o. Grzegorz Filipiuk, który jest Sekretarzem Prowincjalnym Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie. Pełni również funkcję dyrektora Archiwum Warszawskiej Prowincji Kapucynów oraz Biblioteki Prowincjalnej w Zakroczymiu. W roku 2016 przypadała  100 rocznica śmierci błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapucyna, który całym swoim życiem dowiódł, że wartości, którymi się kierował, i działania, jakie podejmował, służyć miały drugiemu człowiekowi. Rok 2017 został ustanowiony Rokiem bł. Honorata Koźmińskiego, w związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej organizując spotkanie i wystawę pod tym samym tytułem planuje uczcić osobę błogosławionego podkreślając jego związki z Białą Podlaską (miejsce spotkania: Czytelnia Biblioteki Głównej)

Maraton filmów o superbohaterach to propozycja dla kinomaniaków i wielbicieli takich postaci jak Kapitan Ameryka czy nieustraszeni Strażnicy Galaktyki (miejsce spotkania: Biblioteka Barwna; wiek uczestników 13+, obowiązują zapisy).

W wydarzeniu pt. „Świat Robotów” uczestnicy  dowiedzą się co robią i czego poszukują roboty wysyłane przez człowieka w kosmos, zaprogramują roboty Finch, które następnie wezmą udział w wyścigu, a także rozwiążą interaktywny quiz wiedzy. (miejsce spotkania: Multicentrum; wiek uczestników 9-12 lat, obowiązują zapisy)