Otwarcie placu "Orzeszek"

2017-06-19

W dniu 31 maja odbyło się otwarcie nowego placu „Orzeszek „ na Osiedlu „Młodych” przy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Otwarcia dokonał  prezes BSM „Zgoda” – Jerzy Adamski, dobrej zabawy dzieciom z okazji ich święta życzył także kierownik Administracji Osiedla – Zenon Piekarz.

Na dzieci czekały rozmaite atrakcje na scenie oraz poza nią. Występ iluzjonisty Jarka, tańce animacyjne, śpiewała Oliwka Gwarecka z Akademii Przedszkolaka, pokaz baniek, quizy i konkursy oraz malowanie twarzy. Można było przejechać się konno, obejrzeć od środka wóz strażacki (specjalne podziękowania dla OSP „Sidorki”) oraz skorzystać z poczęstunku  który przygotowała BSM Zgoda. Bardzo profesjonalnie wyglądał spektakl teatralny „Pożarcie królewny Bluetki” – przygotowany przez sympatyczne panie z Biblioteki Barwnej. Tytułowa Bluetka wbrew tytułowi pożarta na szczęście nie została. Niestety aura przeszkodziła w występie muzycznym Fernando La Torre – bębny zdecydowanie nie lubią deszczu.

Głównymi organizatorami imprezy byli:  Zarząd Bialskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Zgoda”, Administracja i  Rada Osiedla „Młodych”.

Partnerzy w organizacji zabaw na scenie i poza sceną przygotowali: Klub Kultury „Eureka” BCK, Biblioteka „Barwna  oraz oczywiście Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Sponsorzy festynu: Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Zgoda, sklep Lewiatan Państwa Elżbiety i Roberta Doroszewiczów i dyr. Paweł Korniluk  Akademii Przedszkolaka

Pomysłem projektu i inicjatywą do powstania placu „Orzeszka” przyczyniła się Krystyna Nowicka. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Opublikowane przez: Filia nr 6