Promocja książki o bialskich piłkarkach

2018-04-11

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na promocję książki Romana Laszuka Kobiece oblicze piłki nożnej w AZS PSW Biała Podlaska,wydanej przez Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej ul. Warszawska 12 a (I piętro).

Książka jest podsumowaniem piętnastoletniej obecności piłkarek na bialskich boiskach, bo to właśnie w 2003 r. powstała sekcja piłki nożnej kobiet AZS PSW przy Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Autor publikacji– Roman Laszuk urodził się w 1956 r. w Białej Podlaskiej. Ukończył I LO im . J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, a następnie studia na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 80. XX w. był nauczycielem matematyki w bialskiej Szkole Podstawowej nr 3. Dwukrotnie zwyciężał wówczas
w ogólnopolskich konkursach wiedzy sportowej.

Roman Laszuk jest dziennikarzem, regionalistą, organizatorem wielu imprez masowych w Białej Podlaskiej, miłośnikiem muzyki rockowej, kabaretów, podróży i sportu, zwłaszcza zaś piłki nożnej. Od września 1988 do kwietnia 2017 rok u pracował jako dziennikarz w tyg odniku „Słowo Podlasia”. Na jego łamach opublikował tysiące artykułów i informacji o bialskopodlaskim sporcie, a także kulturze, gospodarce i historii południowego Podlasia. Jest współtwórcą i redaktorem naczelnym „Podlasiaka”, nowego tygodnika regionalnego ukazującego się w Białej Podlaskiej od marca 2018 r.

Prelegent od lat 90. XX w. związany jest z organizacjami i instytucjami sportowymi. Od grudnia 1993 r. do lipca 1995 r. pełnił funkcję prezesa Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W latach 1999-2012 był członkiem komisji ds. mediów Polskiego Związku Piłki Nożnej, współorganizatorem czasopisma „Polska Piłka”. Od 1992 r. jest też korespondentem sportowym z Białej Podlaskiej w Katolickim Radiu Podlasie.

Jest autorem książek: XX-lecie BOZPN (1996), Ćwierćwiecze bialskopodlaskiego futbolu (2001) i 20 lat Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej (2010). Publikacja w Kobiece oblicze piłki nożnej w AZS PSW Biała Podlaska (2017) jest jego najnowszą książką.

W trakcie spotkania będzie można nabyć publikację.