Regionalny Festiwal Kodowania

2017-11-06

W związku z akcją Godzina Kodowania, Multicentrum organizuje Regionalny Festiwal Kodowania "Zaprogramuj swoją przyszłość". Wydarzenie główne odbędzie się w dniach 7-8 grudnia, jednak już wcześniej odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w których wezmą udział grupy szkolne i uczestnicy indywidualni. Współorganizatorami festiwalu są instytucje z naszego regionu, w których działają Lokalne Kluby Kodowania: Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku, Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mordach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej. Partnerzy festiwalu to bialska firma JB Multimedia oraz Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.

Oferta Multicentrum dla grup szkolnych:

W dniach 20.11-01.12 zapraszamy na warsztaty z programowania grupy szkolne (klasy III-VII).  Zapisy klas przyjmowane są telefonicznie pod numerem 83 341-60-17 lub osobiście w Multicentrum.

Propozycje Multicentrum dla uczestników indywidualnych:

23 listopada, godz. 16.00-17.30 - KODOWANIE ZE STUDENTAMI BIALKSIEJ PSW - wiek 10+

Warsztaty z programowania, które poprowadzą studenci należący do Kół Naukowych działających przy Zakładzie Informatyki Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

25 listopada, godz. 11.00-12.30 - PODSTAWY ARDUINO Z BECREO - wiek 10+

Warsztaty z wykorzystaniem zestawów BeCreo służących do nauki podstaw programowania, elektroniki i elementów robotyki. Uczestnicy zajęć poznają elementy zestawu i wykonają przykładowe programy sterujące nimi.

25 listopada, godz. 13.00-14.30 - MICROSOFT TOUCH DEVELOP - wiek 10+

Warsztaty pozwalające odkryć podstawy programowania poprzez konfigurowanie gry mobilnej. Jej głównym bohaterem jest zwariowany robot, który próbuje przedrzeć się przez labirynt wymyślnych przeszkód.

28 listopada, godz. 16.00-17.30 - KODUJEMY Z GRĄ SCOTTIE GO! - wiek 7+

Warsztaty, podczas których w celu sterowania bohaterem gry zostaną wykorzystane tablety oraz realne klocki. Ruchy bohatera programowane będą poprzez układanie właściwych algorytmów z klocków, a następnie skanowanie ich za pomocą tabletu.

1 grudnia, godz. 16.00-17.30 - KODOWANIE Z R2-D2 I POKAZ ROBOTÓW LEGO - wiek 8+

Tworzenie Galaktyki za pomocą kodu. Uczestnicy będą kodować z R2-D2 oraz BB-8 przeciągając i upuszczając bloczki z poleceniami. Będzie można też obejrzeć i sterować robotami LEGO.

7 grudnia, godz. 16.30-18.00 - WARSZTATY KODU GAME LAB - wiek 10+

Uczestnicy zapoznani zostaną z aplikacją pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D. Nie wymaga ona jakiejkolwiek wiedzy programistycznej i może być obsługiwana za pomocą myszki. W czasie zajęć stworzymy grę, w której zadaniem będzie zebranie wszystkich jabłek znajdujących się w labiryncie.

8 grudnia, godz. 16.00-17.30 - WARSZTATY Z GRĄ SCOTTIE GO! - wiek 7+

Warsztaty, podczas których w celu sterowania bohaterem gry zostaną wykorzystane tablety oraz realne klocki. Ruchy bohatera programowane będą poprzez układanie właściwych algorytmów z klocków, a następnie skanowanie ich za pomocą tabletu.

Na wszystkie warsztaty dla uczestników indywidualnych, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Zapisać można się telefonicznie pod numerem 83 341-60-17 lub osobiście w Multicentrum.

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Opublikowane przez: Administrator