Rodzinne wkręcanie czytanie” w Filii nr 6

2019-06-12

Piknik rodzinny, który odbył się 31.05.2019 r. na placu „Orzeszek” z okazji jubileuszowej, XX edycji Bialskich Dni Książki Dziecięcej był okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Równocześnie zainaugurowaliśmy XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Licznie zgromadzona publiczność obejrzała spektakl „Baśniowy ambaras” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej „Cudaczek”, działającej pod kierunkiem Haliny Besaraby z BCK. Wszyscy aktorzy otrzymali słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Oryginalnym pomysłem była zabawa „Drużynowe wyzwania – mega słowa”. Dzieci układały kartonowe pudła, na których były ukryte litery i ilustracje, układali wyrazy i odgadywali tytuły najbardziej znanych bajek i baśni. Za swoje popisy otrzymywali słodkie upominki. Dzieci, rodzice, a nawet dziadkowie chętnie zatańczyli zumbę pod kierunkiem zaprzyjaźnionej z naszą biblioteką - Anny Jankowskiej.  Następnie wysłuchaliśmy dwóch przepięknie zaśpiewanych utworów przez Michalinę Cyran – wokalistkę zespołu „Chwilka”.  Dzięki współpracy z Bilskim Centrum Kultury byliśmy świadkami niesamowitego pokazu baniek mydlanych, również ogniowych, które płonęły na dłoniach odważnych dzieci. Dużą atrakcją było „Balonikowe zoo”, dzieci stały w długiej kolejce, aby otrzymać kolorowego zwierzaka. Na zakończenie chętne starszaki rozbiły cukierkową piniatę, w której ukryte były kilogramy słodkości. To było bardzo udane rozpoczęcie letniego sezonu czytelniczego na Osiedlu Młodych, gdyż po zabawie tłum chętnych wypożyczył książki w bibliotece.