Seminarium wyjazdowe bibliotekarzy

2017-06-22

20 czerwca odbyło się kolejne seminarium wyjazdowe bibliotekarzy miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego.

W bieżącym roku trasa seminarium przebiegała od Chełma poprzez gminę Urszulin w powiecie włodawskim oraz Romanów, gdzie zwiedziliśmy Muzeum J. I. Kraszewskiego z racji obchodów Roku J. I. Kraszewskiego w Powiecie Bialskim.

Pierwszym punktem programu była Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti, która dzięki dofinasowaniu ze środków unijnych od 2015 r. funkcjonuje w rozbudowanym, zmodernizowanym i nowocześnie zaaranżowanym  budynku. Uczestnikom seminarium zaprezentowano nowoczesne wnętrza i bogatą ofertę zbiorów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poza tradycyjnymi, ChBP oferuje do wypożyczania oraz korzystania na miejscu zbiory audiowizualne a także przystosowane dla osób  niewidomych i niedowidzących. Ponadto poznaliśmy szeroki wachlarz usług, m.in. Minikino,  Książki z dostawą do domu, Klub Dobrego Filmu, hotspot, sala koferencyjno-widowiskowa z bogatym wyposażeniem z możliwością wynajmowania na różne przedsięwzięcia.

W gminie Urszulin odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną oraz jej filię w Wytycznie „Książnicę Pana Jana”, nazwaną tak na cześć Jana Kurackiego założyciela i wieloletniego pracownika placówki. Biblioteki zmodernizowano i wyposażono w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek. Wnętrza zaprojektowano i zaaranżowano tak aby mogły pełnić funkcje centrów kultury.

W Romanowie urzeczeni przepiękną opowieścią o Józefie Ignacym Kraszewskim i jego rodzinie, zwiedziliśmy wnętrza muzeum oraz park z ławeczką pisarza.

Opublikowane przez: Dział Instr.Metod.