Sławomir Kordaczuk w Filii nr 6

2020-01-19

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej miała przyjemność gościć Pana Sławomira Kordaczuka, dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach, prezesa Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów oraz autora ponad trzydziestu książek, najczęściej związanych z historią Południowego Podlasia. Pretekstem spotkania było ukazanie się  jego najnowszej książki pt. „Próby z latającymi bombami V-1 i rakietami balistycznymi V-2 we Wschodniej Polsce w 1944 roku”.

Kto spodziewał się jednak, że prelegent skupi się głównie na omawianiu wspomnianej pozycji na pewno był zaskoczony. Pan Sławomir zabrał nas w magiczną wycieczkę po najpiękniejszych miejscach powiatu bialskiego, ilustrowaną wykonanymi przez siebie fotografiami. Niektóre z tych miejsc, takie jak Kodeń, Leśna Podlaska lub Janów Podlaski są powszechnie znane, ale nie każdy już będzie wiedział gdzie rośnie największy w Polsce tulipanowiec lub gdzie znajduje się najładniejszy dworzec Kolei Warszawsko-Terespolskiej. Aby znaleźć uwiecznione na zdjęciach perełki autor często schodził z głównych tras, przy okazji spotykając ludzi, których historii warto było nie tylko wysłuchać, ale także je utrwalić.

Wiele książek Sławomira Kordaczuka dostępnych jest w dziale regionalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej a także na stronie Bialskiej Biblioteki Cyfrowej.

Opublikowane przez: Administrator