Spotkanie dyrektorów bibliotek publicznych powiatu bialskiego

2018-01-04

3 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie dyrektorów bibliotek miejskich i gminnych powiatu bialskiego.

Tematem spotkania były zagadnienia dotyczące ochrony danych osobowych w związku ze zmianami, które wprowadza Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 oraz Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Tę część szkolenia prowadził Dariusz Nowak, specjalista ds. informatyzacji i komputeryzacji MBP w Białej Podlaskiej.

Omówiono także wytyczne do stworzenia w bibliotekach regulaminu kontroli zarządczej zgodnie z najnowszymi wymogami w tym zakresie, które zaprezentowała uczestnikom Halina Bugajewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim.

Współorganizatorzy spotkania to grupa dyrektorów bibliotek publicznych powiatu bialskiego w ramach projektu InicJaTyWy oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej.

 

Opublikowane przez: Dział Instr.Metod.