Spotkanie z Agnieszką Walczak – Chojecką w Filii nr 6

2017-11-23

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 miał przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Agnieszkę Walczak-Chojecką. Ma ona już na swoim koncie sześć wydanych powieści i jak twierdzi jest to „literatura kobieca zaangażowana”.

Pani Agnieszka jest z wykształcenia slawistką, kilka lat mieszkała w byłej Jugosławii, (co po latach zaowocowało „Sagą Bałkańską” oraz powieścią „Gdy zakwitną poziomki”).

Zdarzyło jej się być członkinią zespołu muzycznego o sympatycznej nazwie "Mądruś & his Magic Mądrale". Po ukończeniu studiów pracowała w dużej korporacji, lecz porzuciła ten świat i zajęła się pisaniem. Kocha podróże, ale na pewno nie podróżuje nadaremno. Tajlandia zaowocowała „Dziewczyną z Ajutthai”, wycieczka do Włoch zainspirowała Panią Agnieszkę do napisania powieści  pt. „Włoska symfonia”.

Na spotkaniu autorka opowiadała o początkach swego pisania (pierwszą recenzentką „Dziewczyny z Ajutthai” była Manuela Gretkowska (prywatnie przyjaciółka pani Agnieszki). Czytała fragmenty swoich powieści, zarówno wesołe jak też te opisujące konflikty w byłej Jugosławii.

Nasi klubowicze chętnie nabywali jej książki i otrzymywali miłe dedykacje. Zachęcamy do sięgnięcia po książki Pani Agnieszki, które znajdziecie w Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Opublikowane przez: Filia nr 6