Spotkanie z bialskim kolekcjonerem Andrzejem Olichwirukiem

2019-11-29

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich pasjonatów kolekcjonerstwa i miłośników regionu na wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem „Biała Podlaska w moich zbiorach”.

Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a.

Andrzej Olichwiruk jest bialczaninem, absolwentem LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, emerytowanym żołnierzem zawodowym, a także zaprzyjaźnionym z biblioteką, wieloletnim czytelnikiem. Jego pasją życiową stało się kolekcjonerstwo, stąd jest aktywnym członkiem Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera zrzeszającego nie tylko miłośników sztuki, ale też zbieraczy znaczków pocztowych, monet, banknotów, militariów, odznaczeń i innych przedmiotów, którzy często zgromadzili już pokaźne kolekcje.

Podczas spotkania w bibliotece Andrzej Olichwiruk opowie o części swoich zbiorów związanych z rodzinnym miastem. Są to różnego typu materiały: dokumenty archiwalne, zdjęcia, pocztówki, odznaki, itp. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się jak powstawała kolekcja, które jej elementy są szczególnie cenne dla kolekcjonera oraz jakie historie się z nimi wiążą.

Część zbiorów będzie można zobaczyć także na wystawie zatytułowanej „Biała Podlaska w moich zbiorach. Z kolekcji Andrzeja Olichwiruka” zorganizowanej przez kolekcjonera i Dział Wiedzy o Regionie, a prezentowanej na parterze biblioteki w okresie ( grudzień 2019 – styczeń 2020).

Zapraszamy!

Opublikowane przez: Administrator