Spotkanie z Igorem Sokołowskim

2020-05-21
W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy na spotkanie autorskie on-line z Igorem Sokołowskim – dziennikarzem, reportażystą, autorem książek „Spokojnie to tylko Rosja” i „Białoruś dla początkujących”. Spotkanie odbędzie się 28 maja 2020 r. o godzinie 18.00 na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej pod adresem: https://www.facebook.com/mbpbialapodlaska/.

Autor w swoich publikacjach pokazuje Europę Wschodnią z punktu widzenia młodego pokolenia. Z wielką fascynacją opowiada historie napotkanych ludzi, jednak potrafi być wobec nich krytyczny. Opisując Rosję i Białoruś podkreśla, że kraje wschodnie są jak narkotyk, silnie uzależniające i warte poznania. Jego podróże do państw byłego ZSRR pełne są przygód i niecodziennych zdarzeń. To także obraz widziany oczami nie turysty, ale osoby, która przeprowadza operację na otwartym sercu, dostając jednocześnie niejedną życiową lekcję.