Spotkanie z Maciejem Szupilukiem

2018-12-21

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej zaprasza 10 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 na spotkanie promocyjne nowego tomiku wierszy Macieja Szupiluka pt. „Bug&Bóg”. Autor to bialczanin urodzony w 1981 r. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu bibliotekarz, z zamiłowania poeta, wokalista i autor tekstów zespołu „Back to Reality”. Pasjonat szeroko pojętej kultury. Interesuje się zjawiskiem wykluczenia społecznego oraz transformacją ustrojową i ekonomią. Ostatni tomik wierszy nawiązuje do relacji pomiędzy człowiekiem, naturą, której uosobieniem jest tu rzeka Bug a Bogiem.

Maciej Szupiluk pracuje w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, gdzie, oprócz edukacji czytelniczo- medialnej, zajmuje się swoimi pasjami: filmem i muzyką. Prowadzi Awanturniczy Klub Filmowy i pomaga klientom odnaleźć perełki wśród 10 tys. płyt, posiadanych przez Bibliotekę. Od czerwca 2018 r. prezes Klubu Literackiego „Maksyma” w Białej Podlaskiej. Ma na swoim koncie literackim dwa tomiki: „ O Jezuniu...”(2013 ) i „Pomniejszenie” (2017). To zbiory wierszy, jednak autor podąża w nich bardziej w kierunku wydźwięku społecznego twórczości, niż wielkich poetyckich uniesień. W treściach pojawia się wrażliwość na krzywdę wykluczonych, ale też życzliwie żartobliwa relacja z Bogiem, zawarta w miniaturowych utworach „Pomniejszenia”.

Prostota przekazu i głębia tematyki, zawarte w wierszach, znajdują kontynuację w działalności w zespole Hardcore’owym  Back to Reality, w którym Maciej jest autorem tekstów i wokalistą. Zespół wydał płyty: „Nic o nas bez nas”( 2007), „To nie jest kraj dla słabych ludzi” (2009), „Starcie z niedźwiedziem”(2018).

Na pewno warto bliżej zapoznać się z twórczością tego poety. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego na z Panem Maciejem w roli głównej pod adresem https://youtu.be/d5miVo3jOQE

Serdecznie zapraszamy na jego wieczorek poetycki!