Spotkanie z Mieczysławem Skalimowskim – bialskim plastykiem i autorem komiksów

2019-09-17

Po wakacyjnej przerwie, Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej powraca do organizowania spotkań regionalnych w Dziale Wiedzy o Regionie. Wszystkich miłośników regionu zapraszamy na spotkanie z artystą plastykiem Mieczysławem Skalimowskim. Będzie ono miało miejsce w czwartek 26 września 2019 r. o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a. Podczas spotkania  Dzieniewicze… Oraz inne historie komiksowe uczestnicy poznają kulisy tworzenia komiksów przez bialskiego artystę.

Mieczysław Skalimowski, wieloletni pracownik „Galerii Podlaskiej Bialskiego Centrum Kultury”, znany jest w Białej Podlaskiej jako artysta plastyk, organizator happeningów Park Sztuki, a z pewnością zostanie zapamiętany też, jako autor komiksów o tematyce regionalnej.  Jest on nietypowym twórcą komiksu, gdyż  jednocześnie przygotowuje scenariusz komiksu i rysuje, a najczęściej są one tworzone przez dwóch autorów: scenarzystę oraz rysownika.

Tworzeniem satyrycznych rysunkowych historii zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Kilka z nich udało się opublikować, a wiele zostało przygotowanych do wydania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie tytuły: Wzdłuż Bugu, Biała Podlaska – historia miasta w komiksie, Spacerkiem po Białej Podlaskiej, Z Rzymu do Kodnia, Parafia Żeszczynka, Dusza leśnika oraz najnowszy opowiadający historię rodzinną „Dzieniewicze”. 

Mieczysław Skalimowski zamieszcza swoje komiksy także w czasopismach: ogólnopolskim magazynie „Komiks i my”, a także ostatnio w regionalnym „Super Podlasiaku”.

 Swoje wydane i „czekające w szufladzie”  komiksy autor zaprezentuje na spotkaniu, na które zapraszamy wszystkich miłośników komiksu, regionalistów i czytelników biblioteki.

           

Opublikowane przez: Administrator