Spotkanie z Waldemarem Golanko w DKK Filii nr 6

2018-03-28

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Filii nr 6 oraz dla uczczenia Światowego Dnia Poezji gościliśmy w naszej bibliotece Waldemara Golanko. Jest on byłym sportowcem, zaś obecnie zawodowo wychowawcą młodzieży a z zamiłowania – literatem. Wydał do tej pory dwie powieści i jeden tomik poetycki. W najbliższej przyszłości zostanie wydany jego kolejny zbiór wierszy zatytułowany „Pareidolia”. Zebrani klubowicze (i nie tylko) usłyszeć mogli młodzieńcze wiersze poety i te współczesne, pochodzące z tomu „W cieniu kobiety” oraz z tomiku będącego „na wydaniu”. Niektóre wiersze odczytane zostały przez klubowiczów z przygotowanych specjalnie kolorowych karteczek. Otrzymali oni w nagrodę dedykację i autograf autora oraz drobne upominki w postaci gadżetów DKK. Spotkaniu towarzyszyła ekspozycja obrazów Adama Korszuna oraz rzeźb Krzysztofa Lewczuka, które nadal oglądać można w godzinach pracy biblioteki. Przygotowaliśmy także drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.