Sukces na medal

2018-01-02

Znakomitym wynikiem zakończył się udział młodych grafików z Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Grafikalia 2017 pod hasłem:  "Jesień grafiką opowiedziana”. Miło nam zakomunikować, że podopieczni pani Lilli Wielgan-Michaluk zostali laureatami. W kategorii wiekowej 8-10 lat nagrodę otrzymał Bartłomiej Waśkiewicz (9 lat), a Nikodem Bańkowski (9 lat) wyróżnienie.

Festiwal Grafiki, impreza skupiająca entuzjastów grafiki artystycznej organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie już po raz czwarty. W opinii jury składającego się m.in. z wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, nagrodzone prace świadczą o wielkim zaangażowaniu i niezwykłej wrażliwości twórczej. W kompozycjach widać dużą dbałość o szczegóły i detale, a także niezwykłą pomysłowość. Młodym grafikom serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych wspaniałych artystycznych sukcesów!