Święto Niepodległości w Bibliotece

2018-11-15

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Czytelni Informatorium 9 listopada, odbyły się zajęcia o symbolach narodowych, przyczynach utraty niepodległości oraz dlaczego i jak świętujemy odzyskaną wolność.

Gościliśmy uczniów 4 klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej, którzy niezwykle aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci z entuzjazmem rozwiązywały krzyżówkę, poprawnie odpowiadały na pytania oraz wzięły udział w sprawdzającej ich wiedzę, grupowej rywalizacji w rozwiązywaniu interaktywnego quizu Kahoot. Uczniowie obejrzeli wystawę materiałów pochodzących ze zbiorów Szczepana Kalinowskiego. Plansze przedstawiały proces zmiany wizerunku Orła Białego na przestrzeni wieków. Ostatnim punktem programu były zajęcia praktyczne, w czasie których dzieci samodzielnie wykonywały kokardy narodowe inspirując się zaprezentowanymi wzorami. Korzystając z okazji nasi przyszli czytelnicy zwiedzili Czytelnię i Informatorium, poznali specyfikę gromadzonych zbiorów i  świadczonych usług.