Szkolenie jubileuszowe bibliotekarzy

2018-09-18

11 września 2018 r. odbyło się szkolenie bibliotekarzy miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego, zorganizowane w ramach obchodów 80-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej.

Niezwykle ciekawy wykład pt. „Literatura ze świata, czyli o wybranych przykładach prozy w przekładach” wygłosiła Pani dr Anna Marchewka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prelekcja pt. „Biblioteki wczoraj, dzisiaj, a jutro?” dotycząca kondycji i perspektyw bibliotek, przygotowana przez Panią Joannę Chapską i zaprezentowana przez Panią Małgorzatę Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie,  doskonale uzupełniła wiedzę i zainspirowała wielu bibliotekarzy do dalszej pracy w swoich środowiskach.