Szkolenie on-line dla nauczycieli i bibliotekarzy

2020-10-13

12 października Multicentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej przeprowadziło szkolenie on-line pt. „Nauka programowania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przegląd bezpłatnych rozwiązań dostępnych w Internecie i na urządzenia mobilne.” Podczas szkolenia uczestnicy zostali zapoznani z wybranymi stronami internetowymi i aplikacjami na urządzenia mobilne, z których można skorzystać bezpłatnie podczas zajęć z kodowania dla najmłodszych dzieci. Wskazano również dlaczego warto uczyć dzieci programowania i na rozwój, których umiejętności taka nauka ma pozytywny wpływ. W szkoleniu udział wzięło kilkudziesięciu nauczycieli i bibliotekarzy z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

Szkolenie przeprowadził Jarosław Panasiuk, instruktor Multicentrum prowadzący zajęcia z programowania i robotyki.