Uroczystości z okazji Święta Niepodległości

2017-11-13

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej wspólnie z Klubem Kultury Eureka zorganizowały uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Rozpoczęły się one prelekcją Tadeusza Mikinnika „Patriotyzm Piłsudskiego w tradycji Podlasia”, która miała miejsce w Sali biblioteki. Prelegent posiada stopień starszego chorążego Związku Strzeleckiego „Strzelec”, był inicjatorem Marszów Szlakiem Legionów po Podlasiu ( w bieżącym roku odbyła się już 22 edycja tej imprezy).

W czytelni biblioteki można było obejrzeć zgromadzone przez pana Tadeusza pamiątki związane z postacią Marszałka oraz przygotowaną przez bibliotekę wystawę książek związanych z wydarzeniami 1918 roku.

Następnym punktem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych i tańców narodowych w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” oraz Niepublicznego Przedszkola „U Cioci Marchewki”. Koncert odbył się w sali Klubu Kultury „Eureka”.

Ostatnią atrakcją, którą mogła obejrzeć przybyła na Osiedle Młodych publiczność był pokaz Teatru Ognia „Antidotum”.