Warszawa Jana Himilsbacha i Andrzeja Sołtana

2017-05-18

W cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi Filia nr 6 miała przyjemność gościć Andrzeja Sołtana, varsavianistę, muzealnika i prezesa Stowarzyszenia Muzealników Polskich w latach 2005-2011, autora około 30 ekspozycji w Muzeum Historycznym Miasta Stołecznego Warszawy. Jest on także autorem wielu książek i artykułów poświęconych historii Warszawy i Mazowsza. Opowiadał o Warszawie jego czasów studenckich i pierwszych lat pracy w zawodzie muzealnika oraz o swoich kontaktach z Janem Himilsbachem,  drukowanym poetą i autorem pierwszego zbioru opowiadań.

Ówczesny pisarz a przyszły aktor już wtedy znany był ze specyficznego poczucia humoru oraz z tego, że często „wprowadzał do organizmu bajkowy nastrój”. Nasz gość wspominał jak kiedyś Himilsbach zasugerował mu na stołówce wybór menu wkładając kotlet do kieszeni jego marynarki. Dopełnieniem spotkania były popisy na saksofonie niezawodnego Tomka Rogalskiego, który, jak się okazało, także jest miłośnikiem Jana Himilsbacha. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Opublikowane przez: Filia nr 6