Wieczór poetycki z Andrzejem Halickim

2019-10-21

Pracownicy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki mieli przyjemność zaprosić mieszkańców naszego miasta na spotkanie z dr. Andrzejem Halickim. Spotkanie pod tytułem „Wieczór nie tylko poetycki - czyli rzecz o petycjach, wierszach i…„ nawiązywał do petycji obywatelskich, które według autora uwrażliwiają i mogą stać się natchnieniem do pisania. Podczas wydarzenia Pan Andrzej, promował swój pierwszy tomik poezji „Miłość i inne przypadki”, który jest poświęcony refleksji nad stanem kondycji człowieka. To zbiór wierszy nie tylko o emocjach, pragnieniu, przemijaniu, ale także stanach, w których każdy może odnaleźć cząstkę siebie z przeszłości oraz teraźniejszości.

Spotkaniu towarzyszył występ Anny Orczykowskiej (śpiew operowy, poezja śpiewana. Absolwentka Akademii Muzycznej Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy) przy wspaniałym akompaniamencie Wojciecha Chomicza (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), gitara klasyczna. Celem spotkania była zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze Stowarzyszenia „Cztery Łapy”.

Przybyli goście mogli także podziwiać prace zaprzyjaźnionego czytelnika i znanego artysty Pana Macieja Falkiewicza.

Andrzej Halicki – doktor nauk prawnych, autor książek poświęconych administracji publicznej. Lubi bieganie, zwierzęta, którym stara się pomagać i naturę zwłaszcza las, który docenia o każdej porze roku. Specjalizuje się w prawie petycji, które – jak uważa – daje szansę na zmianę świata na lepszy.

 

 

 

Opublikowane przez: Administrator