Wrześniowe spotkania w Filii nr 6

2017-10-11

Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziła grupa przedszkolaków z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego Kraina Uśmiechu z nauczycielką Agnieszką Łazowską. Było to ich pierwsze spotkanie z biblioteką. Pokazaliśmy dzieciom książeczki przeznaczone dla ich grupy wiekowej i przeczytaliśmy im najbardziej jesienną część Krecika – „Krecika i śliwki”.

Na zajęciach z klasą Ia Katolickiej Szkoły Podstawowej , która odwiedziła nas z panią Anetą Chazan zapoznaliśmy uczniów z dziecięcą literaturą popularnonaukową i wykonywaliśmy zakładki do książek.

Z klasą IIIc  ze Szkoły Podstawowej nr 6, której towarzyszyła pani Małgorzata Szendel rozmawialiśmy o grzybach na tyle skutecznie, że udało nam się potem  rozwiązać okrutnie trudną krzyżówkę.

Po raz pierwszy gościliśmy również klasę 0 ze szkoły Podstawowej nr 6 (aczkolwiek było tam trochę znajomych twarzy które zapamiętaliśmy z odwiedzin różnych przedszkoli) z panią Zofia Turską. Tutaj także odczytaliśmy „Krecika i śliwki”, przeglądaliśmy książeczki  przeznaczone dla tej grupy wiekowej oraz malowaliśmy papierowe liście i naklejaliśmy je na jesienne drzewko.

Zdjęcia z tych spotkań obejrzeć można w naszej galerii.

Opublikowane przez: Filia nr 6