Wyjazd do Biblioteki Głównej i Dziecięcej w Brześciu

2018-04-03

W ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej z Biblioteką Obwodową im. Maksyma Gorkiego w Brześciu w poniedziałek, 26.03.2018 r. Dyrektor MBP dr Paweł Borek oraz Emilia Waszczuk z Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży odbyli wyjazd do Biblioteki Głównej i Dziecięcej w Brześciu. Jego celem było podpisanie umowy o kontynuowaniu współpracy między obiema bibliotekami, polegającej na podejmowaniu wspólnych działań związanych z promocją czytelnictwa i wymianą kulturalną między naszymi krajami.

Przedstawiciele naszej biblioteki wzięli także udział w imprezie rozpoczynającej Tydzień Książki Dziecięcej i Młodzieżowej w Dziale Literatury dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki w Brześciu. Przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Brześciu w bibliotece dziecięcej odbyło się spotkanie autorskie ze znanym i cenionym polskim pisarzem Grzegorzem Kasdepke, który niespełna 1,5 roku temu gościł także w Bibliotece Barwnej. Dzieci, które rozpoczynają naukę języka polskiego, mogły wysłuchać kilku fragmentów z książek pana Kasdepke w wersji polskiej i rosyjskiej. Zabawiły się także w dziennikarzy, dowiadując się między innymi, ile guzików u koszuli ma pan Grzegorz, jak babcia przekonała go do czytania, która z napisanych przez niego książek podoba mu się najbardziej oraz czy jego żona lubi, gdy gotuje. Pytaniom i autografom nie było końca.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Obwodowej w Brześciu, szczególnie p.o. Dyrektora – pani Elenie Stryżewicz, Zastępcy Dyrektora ds. Kultury i Projektów – Alle Miasniankinej oraz pani Kierownik Działu Literatury dla Dzieci i Młodzieży – Larysie Weremczuk za zaproszenie i gorące przyjęcie.

Dziękujemy także panu Konsulowi Krzysztofowi Rosińskiemu z Konsulatu Generalnego RP w Brześciu za pomoc w organizacji wyjazdu.