XII Zaduszki Artystyczne

2017-11-10

Miejska  Biblioteka Publiczna  współuczestniczyła w XII Zaduszkach Artystycznych, które odbyły się pod hasłem  Ocalić od Zapomnienia.

Impreza odbyła się w Sali Widowiskowej BCK im. Bogusława Kaczyńskiego. Prowadzącym był znany bialski malarz i poeta  Adam Korszun.  Licznie zgromadzona widownia mogła wysłuchać poezji śpiewanej, recytacji wierszy oraz czytania prozy o życiu, przemijaniu i śmierci.

Wspominani byli ludzie kultury, którzy odeszli w przeciągu ostatniego roku, zarówno z Polski jak i z całego świata.

Wymienieni zostali także ludzie sztuki z Podlasia jak choćby  Marian Nowiński,  Wacław Olichwiruk, Andrzej Grytczuk, Józef Lewczuk,  Ryszard Burczak, Adam Ujma, Mieczysław Kalenik i Marek Światłowski.

Na scenie wystąpili: Teatr Małych Form Sylaba, Młodzieżowa Grupa teatralna Elipsa, Studio Wokalne Brevis, Teatr Ognia Antidotum, Miejska Biblioteka Publiczna. Bibliotekę  reprezentowali:  Beata Zacharuk,  Maciej Szupiluki i Krystyna Nowicka.

Opublikowane przez: Filia nr 6