Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kreatywni(e) w Bibliotece - inauguracja projektu

13 maja 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie on-line w ramach projektu szkoleniowego „Kreatywni(e) w Bibliotece”, na realizację którego Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej otrzymała dofinasowanie z programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

Inauguracji dokonał dr Paweł Borek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, a następnie wiele ciepłych słów do bibliotekarzy, a także do pomysłodawców i realizatorów działań projektowych skierował prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk oraz w imieniu Starosty Powiatu Bialskiego Mariusza Filipiuka – dr Barbara Kociubińska-Koza – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych. Bezpośrednio po inauguracji odbyła się pierwsza część szkolenia pt. ”Rozwijanie kreatywności u dzieci. Jak zorganizować ciekawe i angażujące zajęcia wspierające rozwój wyobraźni”.

Warsztaty poprowadziła p. Paulina Nędzi, trenerka w firmie Good Books, bibliotekarka doświadczona w pracy z dziećmi, na co dzień pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas pięciogodzinnego szkolenia uczestnicy poznali sposoby rozwijania wyobraźni u dzieci na każdym etapie rozwoju, metody i źródła inspiracji do kształtowania zachowań twórczych. Uczyli się patrzeć kreatywnie na wszystko co nas otacza i wykorzystywać kiełkujące pomysły do tworzenia czegoś nowego, wykraczającego poza schematy.

W części szkolenia pt. „Do dzieła” bibliotekarze wykonali eko-zabawki z materiałów biodegradowalnych.

Spotkanie odbyło się on-line na platformie szkoleniowej firmy Good Books z Wrocławia, z którą MBP współpracuje w realizacji szkoleń projektowych.

Logotypy organizatorów i partnerów projektu.

Banery/Logo