Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie online z Grzegorzem Kasdepke, jednym z bardziej znanych polskich pisarzy książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarzem m. in. „Polityki”, „Świerszczyka” i „Ciuchci” oraz autorem scenariuszy.

Nasz gość jest laureatem wielu nagród w dziedzinie literatury m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Edukacja XXI wieku, wyróżnienia literackiego polskiej sekcji  IBBY oraz Kawalerem Orderu Uśmiechu. Jego książki  można znaleźć w kanonie lektur szkolnych. Debiutował opowiadaniem z dziedziny fantastyki. Serie Kacperiada, o Detektywie Pozytywce, niesfornych bliźniakach Kubie i Bubie oraz dzieciach z klasy Pani Miłki zapewniły mu bardzo ważne miejsce we współczesnej literaturze dziecięcej. Według Wikipedii napisał ponad 50 książek. Jego publikacje w sposób zrozumiały i zabawny, a jednocześnie dociekliwy oswajają dzieci z podstawowymi trudnościami i procesami zachodzącymi w świecie materialnym i duchowym. Jak sam twierdzi, lubi czerpać inspiracje ze spotkań autorskich z dziećmi oraz komicznych zdarzeń, które podpatruje w najbliższym otoczeniu. Te inspiracje ubrane w zabawny artyzm pióra twórcy mogą później bawić dzieci i dorosłych w jego licznych opowieściach.

Dołącz do nas na platformie ClickMeeting w czwartek 26 maja o godz. 10:30.

Rejestracja: spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Projekt został objęty Honorowym Partonatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka.

Wydarzenie jest organizowane w ramach XXII Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Rozczytać emocje”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Banery/Logo